در انفجارهای طرابلس دو نفر کشته شدند

به روز شده:  06:14 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391

نیروهای امنیتی در حال جابجایی بازمانده‌های سوخته یک خودرو در محل یکی از انفجارهای طرابلس

براساس گزارش‌ها، صبح امروز، یکشنبه، ۱۹ اوت، همزمان با آماده شدن مسلمانان لیبی برای برگزاری نماز عید فطر در طرابلس، پایتخت این کشور، دو انفجار رخ داده است.

یکی از انفجارها در نزدیکی ساختمان وزارت کشور و انفجار دوم در نزدیکی ساختمان دانشکده افسری زنان بوده است.

به گزارش رعنا جواد، خبرنگار بی‌بی‌سی در طرابلس، یکی از مقامات امنیتی لیبی در جمع خبرنگاران گفته است که این انفجارها بر اثر بمبگذاری در دو خودرو رخ داده است.

او از مرگ دو نفر و زخمی شدن ۴ تا ۵ نفر در این انفجارها خبر داد، ولی درباره این که آیا این تلفات از غیرنظامیان یا نیروهای امنیتی بودند، توضیحی نداد.

این مقام امنیتی لیبی در جمع خبرنگاران، وفاداران به معمر قذافی، رهبر سابق لیبی را مسئول این انفجارها معرفی کرد.

به گزارش خبرنگارانی که در طرابلس به سر می‌برند، به دنبال وقوع این انفجارها، مسیرهای منتهی به دانشکده افسری زنان در این شهر مسدود شد و افرادی مسلح با حضور در خیابان‌ها کسانی را که ظن آن می‌بردند، مشکوک باشند، متوقف و بازرسی می‌کردند.

به گفته شاهدان عینی که در نزدیکی دانشکده افسری زنان در طرابلس بوده‌اند، بازمانده‌های سوخته یک خودرو در یکی از خیابان‌های نزدیک این دانشکده دیده می‌شود و به نظر می‌رسد که نیروهای امنیتی خود خودرو را جابجا کرده‌اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.