مرگ زن فرانسوی درگیر بر سر حضانت با شاهزاده سعودی

به روز شده:  13:16 گرينويچ - دوشنبه 20 اوت 2012 - 30 مرداد 1391

پلیس در حال تحقیق درباره مرگ کاندیس کوئن آنین است که روز پنج شنبه هفته گذشته اتفاق افتاد

یک زن یهودی فرانسوی که موفق شده بود با رای دادگاهی در پاریس، سرپرستی (حضانت) دخترش را از یک شاهزاده سعودی بگیرد، از طبقه چهارم آپارتمانی در فرانسه به پایین سقوط کرد و جانش را ازدست داد.

پلیس فرانسه در حال تحقیق درباره مرگ کاندیس کوئن انین است که روز پنج شنبه هفته گذشته اتفاق افتاد.

رسانه های فرانسوی می‌گویند که این زن ۳۵ ساله احتمالا در حالی که سعی داشته از "چیزی خطرناک فرار کند"، پایش لیز خورده و به بیرون پرت شده است.

خانم کوئن آنین با نگارش کتابی به درگیری اشاره کرده که برای دراختیار گرفتن دختر ۱۱ ساله اش با شاهزاده سطام آل سعود داشته است.

براساس نوشته های او این شاهزاده سعودی، به مدت سه سال و نیم ، با دختر ۱۱ ساله اش، آیه، همانند یک زندانی رفتار کرده است.

خانم کوئن انین ادعا کرده بود زمانی که او در سال ۲۰۰۸ میلادی موافقت می کند که به همراه دخترش از شاهزاده سطام در عربستان سعودی دیدار کند، به محض ورود او را در کاخی در ریاض زندانی می کنند.

او در این کتاب افزوده روزی از غفلت یکی از مستخدمه ها که در را باز گذاشته بوده، استفاده کرده وبه سفارت فرانسه در عربستان می گریزد، در حالی که دخترش در این کاخ تنها می ماند.

در ژانویه سال جاری براساس حکم دادگاهی کیفری در پاریس از این شاهزاده سعودی خواسته می شود تا حضانت این دختر ۱۱ ساله را به مادرش تحویل داده و ماهیانه ۱۲۰۰۰ دلار هم برای نگهداری از این کودک به مادر بدهد.

او البته گفته بود که اگر لازم باشد مثل اسامه بن لادن با دخترش در کوهها قایم خواهد شد.

هر چند وکیل خانم کوئن انین گفته است که او هنوز نمی داند که آیا مرگ موکل او با نقشه قبلی صورت گرفته یا نه اما در عین حال می افزاید که موکلش چشم به راه این بوده که بار دیگر با دخترش زندگی کند.

خبرنگار بی بی سی در پاریس می گوید پلیس اظهار نظر در این باره را موکول به زمانی کرده که با همه شاهدان این پرونده مصاحبه کند.

کاندیس کوئن انین و شاهزاده سطام به مدت ۱۴ سال با هم زندگی کردند.

آنها در سال ۲۰۰۶ میلادی و پس از آن که شاهزاده سطام درصدد ازدواج دوم برآمد، از هم جدا شدند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.