ترکیه درباره 'ملاقات' نمایندگان کرد با پیکارجویان پ ک ک تحقیق می‌کند

به روز شده:  16:30 گرينويچ - دوشنبه 20 اوت 2012 - 30 مرداد 1391

پ ک ک، از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا در رده گروههای تروریستی قرار دارد

به دنبال انتشار تصاویری از تعدادی از نمایندگان کرد پارلمان ترکیه در حالی که گروهی از پیکارجویان وابسته به حزب کارگران کردستان (پ ک ک) را در یکی از ایست های بازرسی ملاقات و بغل کرده بودند،تحقیقات در این باره آغاز شده است.

براساس گزارش های دریافتی، انتشار این تصاویر باعث بروز جنجال دراین کشور شده است و سیاستمداران ترکیه به شدت این موضوع را مورد انتقاد قرار داده اند.

عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه (۱۹ اوت) "این تصاویر را بسیار دردناک دانست."

آقای گل گفته است: "من به تمام شهروندان هشدار می دهم که باید از کسانی که در فعالیت های تروریستی، کشتار و خشونت دست دارند، فاصله بگیرند."

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که روز جمعه گذشته (۱۷ اوت) گروهی از پیکارجویان حزب کارگران کردستان در یکی از ایست های بازرسی، یک کاروان وابسته به حزب آشتی و دموکراسی را متوقف می کنند.

تصاویر چاپ شده در یکی از روزنامه های ترکیه نشان دهنده آن است که نمایندگان وابسته به این حزب، پنج تن از اعضای پ ک ک را درحالی که تفنگ بر دوش دارند، به آغوش می کشند.

پ ک ک از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا در رده گروههای تروریستی قرار دارد.

پیش از این سیاستمداران کرد از جمله افرادی از حزب آشتی و دموکراسی به خاطر ادعاهایی در ارتباط با پیکارجویان پ ک ک تحت پیگرد قرار گرفته بودند، هرچند که آنها ارتباط با پیکارجویان را رد کرده اند.

در گذشته از فعالیت احزاب کرد مشابه حزب آشتی و دموکراسی به دلیل چنین ارتباطاتی جلوگیری بعمل آمده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.