تلاش ناموفق شناگر آمریکایی برای طی مسیر کوبا و آمریکا

به روز شده:  03:16 گرينويچ - چهارشنبه 22 اوت 2012 - 01 شهریور 1391
دایانا انیاد

خانم انیاد برای چهارمین بار تلاش کرد مسیر کوبا تا آمریکا را شنا کند

یک زن آمریکایی ۶۲ ساله که قصد داشت نخستین فردی باشد که بدون قفس ایمنی، کوبا را تا آمریکا شنا می‌کند، ناچار به توقف تلاش خود شد. این زن در حالی از آب بیرون کشیده شد که لب‌ها و صورتش از تماس با آب شور اقیانوس و حمله عروس‌های دریایی ورم کرده بود.

دایانا انیاد قصد داشت روز سه شنبه، پیش از تولد ۶۳ سالگی اش به فلوریدا برسد، اما در طی شب با طوفان روبرو شد و ناچار به لغو سفر خود شد.

این چهارمین بار در ۳۵ سال گذشته است که خانم انیاد تلاش می کند مسیر ۱۶۶ کیلومتری کوبا تا آمریکا را بدون استراحت، کمک و قفس‌های ایمنی شنا کند.

بنا به گفته اعضای تیمی که با قایق او را همراهی می‌کردند، او ساعت یک شب، به دلیل روبرویی با رعد و برق و بادهای شدید، از آب بیرون کشیده شد.

خانم انیاد در وبلاگ خود نوشته "چه موقع می توانم برگردم؟ می‌خواهم همه بدانند که من از آب خارج شدم، اما هنوز قدرت زیادی دارم و می‌خواهم ادامه بدهم."

یکی از اعضای همراه این شناگر گفت: "در میان مسیر، او متوجه شد که با چالش‌های زیادی روبرو است و تصمیم گرفت با قایق به کی وست (فلوریدا) بازگردد."
۸۸ کیلومتر از سفر خانم انیاد باقی مانده بود و او این بار موفق شد مسافت بیشتری را نسبت به قبل طی کند.

خانم انیاد

خانم انیاد ۴۱ ساعت را در آب شنا کرده بود

خانم انیاد ۴۱ ساعت را در آب شنا کرده بود.

اولین بار در سال ۱۹۷۸ بود که خانم انیاد تلاش کرد این مسیر را شنا کند. نیش عروس‌های دریایی، درد کتف و حمله‌های آسم، سفرهای بعدی او را در سال ۲۰۱۱ متوقف کرد.

پیش از آخرین تلاشش، خانم انیاد گفته بود "نمی‌خواهم تمام عمرم را تلاش کنم و به نتیجه نرسم، اما این شنا واقعا دشوار است."

او در ادامه گفته بود: "نمی‌خواهم سال آینده هم اینجا روبروی شما بایستم و بگویم باز هم تلاش کردم و موفق نشدم."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.