روحانی ارشد کاتولیک آمریکا در همایش جمهوریخواهان شرکت می‌کند

به روز شده:  14:50 گرينويچ - پنج شنبه 23 اوت 2012 - 02 شهریور 1391
کاردینال تیموتی دولان، بلندپایه‌ترین کشیش کلیسای کاتولیک در آمریکا

سخنگوی کاردینال دولان گفته است حضور او در مراسم جمهوری خواهان به معنای حمایت از میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست

کاردینال تیموتی دولان، بلندپایه‌ترین کشیش کلیسای کاتولیک در آمریکا در همایش ملی جمهوریخواهان که قرار است میت رامنی، رسما نامزدی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری را قبول کند، مراسم دعا برگزار می‌کند.

یک سخنگوی کاردینال دولان گفته است حضور او در این مراسم به معنای حمایت از میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست.

کاردینال دولان از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و رقیب آقای رامنی در انتخابات ماه نوامبر، بر سر قانون خدمات بهداشتی شکایت کرده است. طبق این قانون، تمامی کارفرمایان موظف هستند که هزینه برخورداری کارکنان خود از امکانات جلوگیری از بارداری را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهند.

آقای رامنی این قانون را حمله به آزادی‌های مذهبی خوانده است.

میت رامنی در مصاحبه ای اعلام کرد که کاردینال دولان در این مراسم که از تلویزیون پخش خواهد شد، دعا خواهد خواند.

سخنگوی کاردینال دولان گفته است که در مورد حضور این روحانی در مراسم جمهوریخواهان از دو هفته پیش توافق شده بود.

او گفته بود که کاردینال دولان آماده بود تا در مراسم حزب دموکرات نیز شرکت کند.

کاردینال تیموتی دولان، رهبری اسقف نشین نیویورک را به عهده دارد و در عین حال رئیس سازمان اسقف‌های کاتولیک آمریکا است.

خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید دفتر کاردینال دولان مایل است تا از توجهات روی این قضیه بکاهد و آن را در حد خواندن دعا توسط یک کشیش جلوه دهد.

اما او می افزاید که برای برخی، این اقدام به معنای آن خواهد بود که با نفوذترین فرد کاتولیک آمریکا در نظر دارد، میت رامنی را "تبرک" کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.