زنان توگو برای اصلاحات سیاسی اعتصاب جنسی می‌کنند

به روز شده:  18:02 گرينويچ - دوشنبه 27 اوت 2012 - 06 شهریور 1391

رهبر شاخه زنان گروه ائتلاف مخالفان دولت توگو

از زنان توگویی خواسته شده که از امروز دوشنبه ۲۷ اوت به نشان اعتراض و برای اینکه تمایل خود را به اصلاحات نشان بدهند به مدت یک هفته اعتصاب جنسی کنند.

گروه ائتلاف مخالفان "بیایید توگو را نجات بدهیم" این فراخوان را منتشر کرده است.

این گروه اپوزیسیون از هشت گروه اجتماعی مدنی و هفت گروه مخالف دولت و احزاب و جنبش ها تشکیل شده است.

ایزابل آمگانوی، رییس گروه مخالفان گفت: "سکس می تواند یک سلاح جنگی برای دست یابی به تغییرات سیاسی باشد."

این گروه ائتلافی از رئیس جمهور توگو که خانواده اش دهه های متوالی است که قدرت را در این کشور در اختیار دارند، می خواهد که از قدرت کناره گیری کند.

خانم آمگانوی، رهبر شاخه زنان این گروه ائتلافی به بی بی سی گفت "ما راههای زیادی برای مجبور کردن مردان برای اینکه بفهمند خانم ها در توگو چه می خواهند داریم."

وی گفت که او تحت تاثیر یک اعتصاب مشابه برای دستیابی به صلح در سال ۲۰۰۳ در لیبریا، این حرکت را ساماندهی کرده است.

خانم آمگانوی گفت اگر مردان فریادهای ما را نشنوند، یک حرکت اعتراضی دیگر راه می اندازیم که از اعتصاب جنسی قدرتمندتر باشد.

چهار دهه متوالی است که توگو توسط یک خانواده اداره می شود. فائور گناسینگبه، رییس جمهور توگو در سال ۲۰۰۵ در پی مرگ پدرش که ۳۸ سال بر توگو حکمرانی کرد، به قدرت رسید و بار دیگر در سال ۲۰۱۰ به ریاست جمهوری انتخاب شد.

فراخوان این اعتصاب در تظاهراتی که روز شنبه یا حضور هزاران نفر برگزار شد، اعلام شد.

این راهپیمایی در اعتراض به اصلاحات اخیر در قوانین انتخابات انجام شد. معترضان می گویند این تغییرات انتخاب مجدد فائور گناسینگبه را ساده تر می کند.

در اوایل ماه جاری در دو مورد، مخالفان تظاهرکننده رییس جمهور توگو، توسط گاز اشک آور پلیس پراکنده شدند. در پی این اعتراض ها یکصد نفر از مخالفان توسط پلیس دستگیر شدند.

در سپتامبر ۲۰۰۶ نیز زنان جوان در یکی از خشن ترین شهرهای کلمبیا مردان خود را تهدید کردند که تا اسلحه را زمین نگذارند با آنها همآغوشی نخواهند کرد. در شهر پريرا دهها زن جوان با حمايت شهردار محل، به جنبشی پيوستند که "اعتصاب زانوهای بسته" نام گرفت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.