سقوط یک هلیکوپتر در دمشق

به روز شده:  08:54 گرينويچ - دوشنبه 27 اوت 2012 - 06 شهریور 1391

مخالفان رژیم اسد تصاویری ویدیویی از یک هلیکوپتر شعله‌ور منتشر کرده‌اند

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده است که یک هلیکوپتر در دمشق سقوط کرده است. شورشیان مسلح مخالف دولت می‌گویند که آنها این هلیکوپتر را هدف قرار داده‌ و ساقط کرده‌اند.

بنا به گزارش تلویزیون سوریه این هلیکوپتر در نزدیکی مسجدی در محله القابون دمشق سقوط کرده است.

ارتش آزاد سوریه می‌گوید این هلیکوپتر در حال تیراندازی به اهالی محله جبر، منطقه‌ای که احساسات ضد اسد در آن شدید است، بوده است.

شورشیان مسلح مخالف رژیم بشار اسد دو هفته پیش نیز از ساقط کردن یک جنگنده ارتش سوریه و به اسارت گرفتن خلبان آن خبر داده بودند. حکومت سوریه علت سقوط جنگنده میگ ۲۳ خود را نقص فنی اعلام کرده بود.

مخالفان ویدیویی را منتشر کرده‌اند که در آن یک هلیکوپتر شعله‌ور در حال سقوط دیده می‌شود و صدای "الله اکبر" شورشیان به گوش می‌رسد.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه گفته احتمال می‌دهد این هلیکوپتر "حین مشارکت در درگیری‌ای در آن حوالی مورد هدف قرار گرفته است."

این سازمان از درگیری‌هایی میان نیروهای دولتی و شورشیان ارتش آزاد سوریه در مناطقی از دمشق، از جمله محله جبر، و همچنین شهرهای شرقی اطراف دمشق خبر داده است.

روز گذشته مخالفان حکومت سوریه گفتند که نیروهای دولتی به کشتار بیش از ۲۰۰ نفر در شهر داریا، در جنوب غربی حومه دمشق، دست زده‌اند.

آنان ویدیوها و تصاویری از انبوهی از اجساد، که در میانشان جنازه‌های زنان و کودکان نیز وجود دارد، منتشر کرده‌اند.

رسانه‌های دولتی گفته‌اند که داریا از گروه‌های مسلح تروریست "پاکسازی" شده است.

پائولا پینرو، رییس کمیته تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل در امور سوریه، به بی‌بی‌سی گفته است که این کشتار ممکن است جنایت جنگی قلمداد شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.