معاون نخست وزیر بریتانیا خواستار افزایش مالیات ثروتمندان شد

به روز شده:  18:24 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

آقای کلگ گفت اگر انصاف و عدالت وارد برنامه سیاستهای ریاضت مالی دولت نشود، این برنامه به لحاظ سیاسی غیر قابل اجرا و به لحاظ اجتماعی غیر قابل قبول خواهد بود

نیک کلگ، معاون نخست وزیر بریتانیا گفته است افزایش مالیات افراد خیلی ثروتمند برای یک مدت محدود می تواند برای توسعه اقتصادی بریتانیا مفید واقع شود.

او گفت که توسعه انصاف و عدالت بخشی از یک مبارزه طولانی مدت اقتصادی است.

آقای کلگ، رهبر حزب لیبرال دموکرات بریتانیا، گفت اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان در زمانی محدود باید چیزی فراتر از سیاست فعلی حزب او برای وضع مالیات بر خانه های بزرگ و 'اشرافی' باشد.

لیبرال دموکراتها حزب کوچکتر ائتلاف حاکم بریتانیا هستند.

آقای کلگ گفت اگر انصاف و عدالت وارد برنامه سیاستهای ریاضت مالی دولت نشود، این برنامه به لحاظ سیاسی غیر قابل اجرا و به لحاظ اجتماعی غیر قابل قبول خواهد بود.

با این حال، جرج آزبورن وزیر دارایی بریتانیا، که به حزب اکثریت محافظه کار تعلق دارد، گفته است نباید ثروتمندان، یا به تعبیر او "تولید کنندگان ثروت"، که موتور محرکه رشد اقتصادی هستند، را با افزایش مالیات از بریتانیا راند.

مری مکلود، دیگر عضو حزب محافظه‌کار در پارلمان بریتانیا گفته است که نظرات آقای کلگ نظرات حزب لیبرال دموکرات بوده ولی چون سیاست دولت نیستند لزوما اجرا نخواهند شد.

قرار است مذاکرات در خصوص افزایش مالیات و همچنین کاهش هزینه های جاری و عمرانی دولت قبل از اعلام وضع بودجه در پائیز انجام شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.