سربازان آنارشیست آمریکایی 'برای سرنگونی حکومت توطئه کرده بودند'

به روز شده:  13:00 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

سربرآوردن گروه‌هایی مشابه آنچه این چهار سرباز به آن متهم شده‌اند در آمریکا بی سابقه نیست

در دادگاهی در ایالت جورجیای آمریکا عنوان شده است که گروهی از سربازان آمریکایی برای سرنگونی دولت یک گروه شبه نظامی آنارشیست تشکیل داده‌ بوده‌اند.

اتهام عضویت در این گروه در جریان بررسی یک اتهام قتل به این چهار سرباز وارد شده است.

دادستان ادعا کرده است که آنان گروهی شبه نظامی با عنوان "همواره ایستاده و همیشه آماده" تشکیل داده بوده‌اند. مخفف این عنوان در انگلیسی هراس (Fear) معنی می‌دهد.

آنها متهمند که با خرید تسلیحاتی به ارزش ٨٧ هزار دلار قصد سوءقصد به جان باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را داشته‌اند.

ایزابل پائولی، دادستان، گفته است که گروه شبه نظامی 'هراس' زمین‌هایی در ایالت واشنگتن خریده بوده و قصد داشته یک سد را منفجر کرده و محصولات سیب این ناحیه را مسموم کند.

خانم پائولی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که این گروه "دانش، ابزار و انگیزه" لازم را برای اجرای برنامه‌های خود داشته است.

این چهار سرباز در آغاز به اتهام قتل یک سرباز ١٩ ساله و دوست دختر ١٧ ساله او مورد محاکمه قرار گرفته بودند.

یکی از سربازان، که اتهام قتل را پذیرفته است، گفته او را به دلیل این که از برنامه‌های گروه مطلع شده بوده به قتل رسانده‌اند.

یکی دیگر از این سربازان گفته است که هدف گروه آنان "بازگرداندن حکومت به خود مردم" بوده است.

رسیدگی به این پرونده هنوز به پایان نرسیده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.