ثبت یک مثلث عشقی در برزیل

به روز شده:  14:26 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

یک دفتر ثبت ازدواج در ایالت سائو پائولو در برزیل با ثبت یک مثلث عشقی جنجال‌برانگیز شده است.

کلودیا دو ناسیمنتو دومینیگز ، رئیس این دفتر گفته است که یک مرد و دو زن می توانند در قالب یک خانواده با یکدیگر زندگی کنند. به گفته او هیچ منع قانونی برای این پیوند وجود ندارد.

اما این اقدام موجب برانگیخته شدن خشم برخی از گروه های مذهبی شده است و وکیلی آن را "نامعقول و غیرقانونی" خوانده است.

این سه نفر که از گفت و گو با رسانه ها پرهیز کرده اند، در سه سال گذشته با همدیگر در ریو دو ژانیرو زندگی می کردند و مخارج زندگی را میان خود تقسیم می کردند.

خانم دومینیگز گفت است که این سه پیشتر حساب بانکی مشترکی باز کرده اند که غیرقانونی نیست.

بر اساس گزارش گلوب تی وی، این پیوند سه ماه پیش به رسمیت درآمد، اما خبر آن این هفته عمومی شد.

بنا به گزارش این شبکه تلویزیونی، ناتانیل سانتوس باتیستا، حقوقدانی که برای تهیه مدارک این پیوند کمک کرده گفته است که این اقدام به منظور حفظ حقوق هر کدام از این سه نفر پس از مرگ و متارکه یکی از آنها، صورت گرفته است.

چند همسری و ازدواج همزمان با بیش از یک نفر در بسیاری از کشورهای جهان ممنوع است

خانم دومینیگز که درشهر توپا در ایالت سائو پائولو اقامت دارد، گفته است که این اقدام نشان می دهد که مفهوم "خانواده" تغییر پیدا کرده است.

او گفت: "ما چیزی از خودمان اختراع نکرده ایم، فقط چیزی را به رسمیت شناخته ایم که پیش از این وجود داشته است."

"مهم نیست که (این نوع خانواده) بهتر است یا بدتر. اما برداشتی که از مفهوم خانواده در گذشته داشته ایم با چیزی که الان وجود دارد متفاوت است."

اما رجینا بئاتریز تاوارس دا سیلوا، وکیل و رئیس کمیته حقوق خانواده در انجمن وکیلان برزیل به بی بی سی گفته است که این اقدام "نامعقول و غیرقانونی" است و "کاملا غیرقابل قبول و برخلاف ارزش‌ها و اخلاقیات برزیلی است."

خانم دا سیلوا گفته است که قانون نخواهد گذاشت که این پیوند ادامه پیدا کند.

در حالی که این پیوند از سوی خانم دومینیگز به ثبت رسیده اما هنوز مشخص نیست که آیا دادگاه، موسسات خدمات رسانی و شرکت‌های خصوصی از جمله شرکت‌های بیمه درمانی آن را می پذیرند یا نه.

چند همسری و ازدواج همزمان با بیش از یک نفر در بسیاری از کشورهای جهان ممنوع است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.