چند نظامی در عراق کشته شدند

به روز شده:  16:04 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

خشونت ها در روزهای اخیر در عراق افزایش یافته است

مقام‌های رسمی عراق می‌گویند که پنج نیروی امنیتی عراق از جمله دو افسر ارشد در پی یک رشته تیراندازی و بمب‌گذاری کشته شده‌اند.

سرتیپ ناظم تایه، افسر بلندپایه پلیس عراق هنگامی که با خودرویش به محل کار خود در بغداد می‌رفت، هدف تیراندازی حمله مردان مسلح قرار گرفتند. کمی بعد یک سرهنگ ارتش در پی انفجار بمب جان خود را از دست داد.

در کرکوک در شمال عراق نیز در پی انفجار بمبی سه مامور پلیس کشته و شش نفر دیگر مجروح شدند.

روز سه شنبه هم شش سرباز در جریان حملات مختلف در قسمت‌های مختلف عراق کشته شدند و چهار سرهنگ ارتش هم در پی حمله مردان مسلح به خودروشان در شمال بغداد کشته شدند.

در روز دوشنبه هم ژنرال عبدالحسین محسن، افسر مرزبانی عراق توسط مردان مسلح به قتل رسید. در این حمله علاوه بر او یک نفر دیگر نیز کشته و پنج نفر هم زخمی شدند.

خشونت‌ها در روزهای اخیر در عراق افزایش یافته است. بنا به گفته خبرگزاری فرانسه تاکنون در ماه اوت ۲۷۰ نفر کشته شده اند که ۱۰۶ نفر از آنان نیروهای امنیتی بوده‌اند.

ماه گذشته ۲۴۰ نفر در جریان حملات پیکارجویان کشته شدند.

شوورشیان سنی مرتبط با گروه القاعده در بیشتر این خشونت‌های دست داشته اند؛ از جمله بمبگذاری و تیراندازی‌های متعدد در بغداد و شهرهای شمالی عراق در روز ۲۳ ژوئیه که منجر کشته شدن دست کم ۱۰۷ نفر شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.