پارلمان بریتانیا: کاهش تعداد کارمندان به خدمات دولتی لطمه خواهد زد

به روز شده:  12:26 گرينويچ - پنج شنبه 30 اوت 2012 - 09 شهریور 1391

کمیته محاسبات عمومی پارلمان بریتانیا گفته است دولت ناچار خواهد بود برای ادامه کاهش نیروی کار از شیوه بازخرید اجباری استفاده کند

کمیته محاسبات عمومی پارلمان بریتانیا گفته است که وزارتخانه های این کشور نتوانسته اند همزمان با کاهش هزینه‌ها سطح خدمات عمومی را ثابت نگه دارند.

این کمیته گفته است که پس از رفع شدن محدودیتهای مالی فعلی تعداد کارکنان دولت دوباره افزایش خواهد یافت.

ریچارد بیکن، نماینده محافظه کار پارلمان و عضو کمیته محاسبات عمومی گفته است که خواستار تغییر بنیادین در آیین کار دولتی شده است.

به موجب یک گزارش این کمیته، از سال ۲۰۱۰ تا کنون ۳۵۰۰۰ نفر از کارکنان دولت بیکار شده اند و هنوز نیاز به کاهش تعداد کارمندان احساس می شود.

طبق این گزارش، دولت ناچار خواهد بود برای ادامه کاهش نیروی کار از شیوه بازخرید اجباری استفاده کند.

گزارش کمیته محاسبات عمومی پارلمان بریتانیا ادامه می دهد که کاهش جدی تعداد کارکنان بخش خدمات عمومی و همزمان، تغییر پیدا نکردن شیوه های کار بدان معنا خواهد بود که وزارتخانه ها نتوانند خدمات عمومی را همچنان در سطح مناسبی ارائه دهند.

با این حال، فرانسیس مود، یکی از سیاستمداران ارشد حزب حاکم محافظه کار، که در دولت مسوول امور کابینه است، گفته که کاهش تعداد کارمندان دولت هر سال معادل ۶۳۰ میلیون پوند صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

او گفته است که در مقایسه با آخرین سال دولت حزب کارگر (۱۰ - ۲۰۰۹) دولت جدید در کاهش هزینه های پرسنلی و کنترل مقررات استخدامی نزدیک به ۱.۵ میلیارد پوند صرفه جویی کرده است.

تعدادی از نهادهای دولتی از جمله اداره مالیات ها و اداره امور رانندگی در افزایش استفاده از خدمات اینترنتی توانسته اند علی رغم کاهش تعداد کارمندان، خدمات عمومی را در سطح مناسبی نگهدارند اما نگرانی از کاهش سطح خدمات دیگر وزارتخانه ها همچنان ادامه دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.