وزیر امور خارجه دولت بوش از میت رامنی ستایش کرد

به روز شده:  16:27 گرينويچ - پنج شنبه 30 اوت 2012 - 09 شهریور 1391
کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه سابق آمریکا

کاندولیزا رایس نقش اساسی در تدوین سیاست‌های هشت ساله جورج بوش به خصوص در دو جنگ عراق و افغانستان داشت

کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج بوش در نشست جمهوریخواهان این کشور، از میت رامنی، نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر ستایش کرده است.

خانم رایس در سخنان خود گفت که میت رامنی فردی است که می تواند ایالات متحده آمریکا را از تهدیدهای داخلی و خارجی نجات دهد.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که پس از دوران فعالیتش در دولت جورج بوش، رئیس جمهور پیشین این کشور عمدتا از سیاست دوری گزیده، گفت باراک اوباما در زمان بحران‌های جهانی و در حالی که 'رهبری' آمریکا برای جهان مورد نیاز بوده است، از مسئولیت شانه خالی کرده است.

خانم رایس گفت: "ما شاهد آن هستیم که میل به آزادی، امری جهانی است و مردم خاورمیانه به پا خاسته‌اند تا آن را به دست بیاورند."

وزیر امور خارجه سابق آمریکا به خستگی مردم آمریکا از دو جنگ طولانی در عراق و افغانستان که در دوران ریاست جمهوری جورج بوش شروع شد، اشاره کرد اما گفت اگر "ما رهبری را در دست نگیریم، هیچ کس این امر را به عهده نمی‌گیرد که این به آشوب و هرج و مرج می‌انجامد و یا سایرینی که در ارزش‌هایمان با ما سهیم و شریک نیستند، این خلاء را پر خواهند کرد."

او افزود "ما گزینه دیگری نداریم، ما نباید برای رهبری اکراه داشته باشیم."

کاندولیزا رایس نقش اساسی در تدوین سیاست‌های هشت ساله جورج بوش به خصوص در دو جنگ عراق و افغانستان داشت.

مشاور امنیت ملی دور اول ریاست جمهوری جورج بوش در ادامه افزود: "دوستان و متحدانمان باید بتوانند به ما اعتماد کنند، از اسرائیل تا لهستان و فیلیپین، کلمبیا تا سراسر جهان. آنها باید بدانند که ما مصمم، قابل اطمینان و ثابت قدم هستیم."

خانم رایس تاکید کرد که توانایی‌های نظامی و مزیت‌های تکنولوژیکی ما در دستان میت رامنی و پل رایان (معاون انتخابی آقای رامنی) ایمن خواهند بود.

میت رامنی در نخستین روز از گردهمایی انتخاباتی جمهوری‌خواهان، به عنوان نامزد این حزب برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.