میت رامنی: برای 'احیای وعده آمریکا' آمده ام

به روز شده:  03:38 گرينويچ - جمعه 31 اوت 2012 - 10 شهریور 1391
میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان آمریکا

آقای رامنی گفت که او می خواهد با ورود به کاخ سفید آینده بهتری برای جوانان، مشاغل، کسب های خصوصی، بازنشستگان و مهاجران فراهم کند

میت رامنی که رسما نامزد جمهوریخواهان آمریکا برای رقابت با باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امسال شده می گوید برای "احیای وعده آمریکا" به میدان انتخابات قدم گذاشته است.

آقای رامنی که شب پنجشنبه ۳۰ اوت (نهم شهریور) در شهر تامپا از ایالت فلوریدا و در شب اصلی همایش جمهوریخواهان حضور یافته بود با مورد انتقاد قرار دادن رقیب اصلی اش گفت مردم از این رئیس جمهور (باراک اوباما) خسته شده اند، اما نه اینکه از آینده آمریکا خسته شده باشند، نه اینکه از سرنوشت خودشان و کشورشان دل بریده باشند.

او در مهمترین سخنرانی دوران سیاسی اش تلاش کرد که وعده های خود را برای اقشار مختلف جامعه آمریکا تشریح و تبلیغ کند.

آقای رامنی گفت که او می خواهد با ورود به کاخ سفید آینده بهتری برای جوانان، مشاغل، کسب های خصوصی، بازنشستگان و مهاجران فراهم کند.

او همچنین گفت خوشحال می‌شد اگر آقای اوباما در دوره اول خود موفق شده بود.

او در سخنرانی امشب به مورمن بودن خود اشاره کرد، موضوعی که نقطه ضعف اصلی او در میان مسیحیان کاتولیک راستگرای آمریکا محسوب می شود.

آقای رامنی با انتقاد شدید از سیاست های اقتصادی باراک اوباما گفت که دولت او وضع اقتصادی قشر متوسط را "بدتر کرده" و در صورت انتخاب شدن مجدد، سیاست های او مالکان کسب و کارهای خصوصی و کوچک را "نابود" خواهد کرد.

نامزد جمهوریخواهان وعده داد که در صورت راهیابی به کاخ سفید ۱۲ میلیون فرصت شغلی جدید فراهم خواهد کرد.

آقای رامنی در بخشی از سخنان خود با انتقاد از سیاست خارجی باراک اوباما گفت که او وعده داده بود که جلوی ایران اتمی را بگیرد اما هنوز "سانتریفوژهای ایران در حال چرخیدن هستند و ما در حال گفتگو با ایران."

مراسمی پر زرق و برق برای شروعی پر قدرت

کلینت ایستوود، هنرپیشه و کارگردان آمریکایی

کلینت ایستوود، هنرپیشه و کارگردان مشهور هالیوود هم به طور ناگهانی در میان حاضران حضور یافت

در همایش چند روزه جمهوریخواهان که مطابق پیش بینی ها نهایتا به انتخاب قاطع آقای رامنی انجامید، چهره های برجسته این جناح سیاسی در کنار چهره های شناخته شده عرصه های اقتصادی، مذهبی، هنری و اجتماعی آمریکا حضور یافتند.

کلینت ایستوود، هنرپیشه و کارگردان مشهور هالیوود هم به طور ناگهانی در میان حاضران حضور یافت. آقای ایستوود چند هفته پیش رسما حمایت خود از میت رامنی را اعلام کرده بود.

نیوت گینگریچ، ریک سنتروم دو رقیب اصلی آقای رامنی در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان هم در این همایش در حمایت از آقای رامنی سخنرانی کردند.

آقای رامنی را در این مراسم همسر و پنج پسرش همراهی می کردند و در کنار آنها عروس ها و ۱۸ نوه خانواده رامنی دیده می شدند. حضوری که نشانی از تاکید نامزد جمهوریخواهان بر "خانواده دوستی" و پایبندی او به حمایت از نهاد خانواده بود.

با این وجود، مخالفت سنتی جمهوریخواهان و به تبع آن میت رامنی با ازدواج همجنس گرایان و قانون سقط جنین، از اعتبار نامزد این حزب در میان قشر جوان آمریکا بسیار کاسته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.