'مهار بخش گسترده ای' از آتش سوزی در اسپانیا

به روز شده:  12:51 گرينويچ - شنبه 01 سپتامبر 2012 - 11 شهریور 1391

مقامات اسپانیا از مهار آتش‌سوزی گسترده ای خبر داده اند که گفته می شود باعث تخریب ساختمان ها در منطقه کوستا دل سول (costa de sol) در جنوب غرب این کشور شده است.

گفته شده بعضی از ساکنان این منطقه که به دلیل این آتش سوزی مجبور به ترک خانه‌هایشان شده بودند، حال می‌توانند به خانه‌هایشان بازگردند.

براساس گزارش های دریافتی تاکنون جسد یک مرد ۷۸ ساله که تصور می‌شود بریتانیایی باشد، پیدا شده است.

در جریان این آتش‌سوزی همچنین پنج نفر زخمی شدند که حال دو نفر آنها وخیم گزارش شده است.

هر چند رسانه های اسپانیایی از مهار آتش در بخش هایی گسترده خبر داده اند، اما مقامات آتش‌نشانی به بی‌بی‌سی گفته اند که هنوز آتش‌سوزی در بعضی از مناطق ادامه دارد.

به دنبال شروع آتش‌سوزی در پنج شنبه گذشته (۳۰ اوت) در منطقه سیرا نگرا در نزدیک مالاگا، هزاران نفر مجبور به تخلیه خانه هایشان شدند.

این آتش‌سوزی بعدا منطقه ای به وسعت ۱۰۰۰ هکتار را فرا گرفت.

مقامات در حال بررسی علت بروز این آتش سوزی هستند.

در حال حاضر صدها آتش‌نشان با پشتیبانی نیروهای ارتش به همراه ۳۱ هواپیما و هلی کوپتر در صدد مهار آتش در نزدیکی شهر ماربه‌یا هستند.

کوستا دل سول یکی از محبوب ترین مکان های توریستی بشمار می رود.

با توجه به این که شمار زیادی از مهاجران بریتانیایی در این منطقه ساکن هستند، سفارت بریتانیا گفته است که با همکاری مقامات اسپانیا در صدد کمک به کسانی است که تحت تاثیر این آتش‌سوزی قرار گرفته اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.