جاسازی اوراق جدید در میان اوراق سوخته قرآن؛ امام پاکستانی بازداشت شد

به روز شده:  16:45 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

پدر ریمشه می گوید که نگران جان دخترش در بازداشتگاه و همچنین نگران امنیت باقی اعضای خانواده خود نیز هست

پلیس پاکستان یک فرد پیشنماز مسلمان را به اتهام جا دادن تعدادی صفحه پاره از یک قرآن در میان صفحات سوخته قرآن یافته شده در داخل کیف دختری مسیحی، بازداشت کرده است.

این دختر مسیحی، که گفته می شود از نارسایی ذهنی برخوردار است، چهارده سال سن دارد و حدود دو هفته پیش به اتهام سوزاندن قرآن بازداشت شده بود.

رسانه های محلی پاکستانی می گویند که یک نفر شهادت داده این پیشنماز که خالد چیستی نام دارد خود صفحات پاره شده اضافه تری به صفحات سوخته شده قرآن که در کیف دختر مسیحی یافته شده بود اضافه کرده است.

این دختر که ریمشا نام دارد تحت معاینه روانی قرار گرفته است و پزشکان منصوب دولت پاکستان تایید کرده اند که سن عقلی او کمتر از سن واقعی اش است.

پدر ریمشا می گوید که نگران جان دخترش در بازداشتگاه و همچنین نگران امنیت سایر اعضای خانواده خود نیز هست.

خانواده او از محل زندگی خود گریخته و به دلیل تهدیدهای افراد تندرو، اکنون در منطقه ای دیگر تحت حفاظت پلیس پاکستان زندگی می کنند.

خانواده های مسیحی دیگری نیز به دلیل نگرانی از واکنشهای گروههای افراطی، محل زندگی خود را ترک کرده و همچنان در خفا زندگی می کنند.

مولوی زبیر که معاون خالد چیستی بوده است، گفت که از آقای زبیر خواسته بود که در صفحات سوخته یافته شده دخل و تصرف نکند و آنها را عینا به پلیس تحویل دهد.

برخی ناظران امور پاکستان گفته اند که در گذشته افرادی با سو استفاده از قوانین آن کشور در خصوص کفرگویی، از این قوانین برای انتقام گیریهای شخصی استفاده می کردند.

دو سیاستمدار پاکستانی که سال گذشته نسبت به این مسئله اعتراض کرده بودند در دو اقدام جداگانه ترور شده و جان خود را از دست دادند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.