نخست وزیر بریتانیا: برنامه احیای اقتصادی را به زودی اعلام می‌کنیم

به روز شده:  10:38 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

دیوید کامرون گفت دولت از این پس 'راه سخت' را بر 'راه آسان' ترجیح خواهد داد

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفته است که طرح‌های جدید دولت برای احیای اقتصاد این کشور را به زودی اعلام خواهد کرد.

او در پاسخ به منتقدان، از جمله نمایندگان پارلمان از حزب خودش (حزب محافظه کار) که می گویند دولت قاطعیت عمل کافی نداشته است، گفت که از خود "روحیه مبارزه جویانه" نشان خواهد داد.

او تأکید کرد که بخشی از راه حل بازگشت رشد اقتصادی به بریتانیا، احیای صنعت ساختمان و خانه سازی است.

او گفته است که برنامه های انبوه سازی مسکن باید با جدیت دنبال شوند و با آغاز مجدد نشستهای پارلمان پس از تعطیلات تابستانی، دولت مقررات "دست و پاگیر" بخش ساختمان را تعدیل خواهد کرد.

با این حال، دیوید دیویس یکی از اعضای با نفوذ حزب محافظه کار گفته است که احیا اقتصادی نیاز به برنامه رادیکال رشد و توسعه همه جانبه دارد و محدود کردن آن به بخشهایی خاص چاره ساز نخواهد بود.

آقای دیویس خواهان کاهش مالیاتها، افزایش وام دهی توسط بانکها و کمک به جوانان برای آغاز کسب و کار است.

البته دیوید کامرون در مقاله ای که امروز در روزنامه میل یکشنبه منتشر کرده، نوشته است که دولت در برنامه های خود پیشرفت خواهد داشت و او آماده مقابله با چالشهای پیش رو است.

از جمله اقدامات دیگر، به گفته نخست وزیر، محدود کردن کمکهای دولتی به افراد بیکار برای تشویق آنها به بازگشت به کار است. او گفت که دولت از این پس "راه سخت" را بر "راه آسان" ترجیح خواهد داد.

تغییر کابینه

این اظهارات آقای کامرون در آستانه تغییرات کابینه منتشر شده است.

تعدادی از اعضای حزب محافظه کار خواستار جابجایی جرج آزبورن، وزیر اقتصاد و دارایی شده اند، هر چند که بعید است نخست وزیر از این یار نزدیک خود چشم بپوشد.

گفته می شود که تریزا می و ویلیام هیگ، وزیران کشور و امور خارجه نیز تقریبا تثبیت شده هستند، اما احتمال جابجایی وزیران دیگر بیشتر است.

همچنین ممکن است دیوید لوز، یکی از اعضای ارشد حزب لیبرال دموکرات، که حزب کوچکتر ائتلاف حاکم است، به کابینه بازگردد.

آقای لوز در جریان رسوایی مربوط به هزینه های اعضای پارلمان مجبور به ترک دولت شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.