دادگاه تجدیدنظر بحرین احکام محکومیت مخالفان را تائید کرد

به روز شده:  09:38 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391
 تظاهرات در بحرین

در جریان تظاهراتی که در بحرین از فوریه ۲۰۱۱ شروع شد، حداقل ۶۰ نفر کشته شدند

دادگاه تجدیدنظر در بحرین احکام محکومیت ۲۰ فعال و مخالف سیاسی به اتهام تلاش برای سرنگونی حکومت این کشور را تائید کرده است.

حکم اولیه علیه این افراد را دادگاه عمومی به دنبال سرکوب تظاهرات سال گذشته مخالفان صادر کرده بود. هشت نفر از این افراد از جمله حسن مشیمع، از رهبران مخالفان بحرین به حبس ابد محکوم شده‌اند.

در میان این افراد، عبدالهادی خواجه، فعال سرشناس بحرینی نیز دیده می‌شود که در اعتراض به بازداشتش دست به اعتصاب غذای ۱۱۰ روزه زد.

این افراد که هفت نفر از آنها به طور غیابی محاکمه شدند، قرار است از احکام صادره استیناف خواهی کنند.

گروه‌های بین‌المللی حقوق بشری خواهان آزادی این افراد شده و گفته‌اند هیچ سند و مدرکی از سوی مقامات بحرینی در اثبات اتهامات این افراد ارائه نشده تا نشان دهد آنها در جریان تظاهرات سال گذشته، از خشونت استفاده کردند و یا مرتکب تبلیغ و ترویج استفاده از خشونت شدند.

در جریان اعتراضات در بحرین که از فوریه ۲۰۱۱ شروع شده، حداقل ۶۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

معترضان خواهان آزادی‌ بیشتر در کشور و پایان دادن به تبعیض علیه شیعیان این کشور توسط خاندان حاکم سنی مذهب بوده اند.

پادشاه بحرین تلاش کرده است تا با انجام اصلاحاتی، به مطالبات مخالفان پاسخ دهد اما مخالفان و فعالان حقوق بشر می‌گویند وعده‌های داده شده توسط مقام‌های بحرینی توخالی هستند و سرکوب معترضان در این کشور کماکان ادامه دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.