دیوید کامرون کابینه بریتانیا را ترمیم کرد

به روز شده:  16:14 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391

گروهی از نمایندگان محافظه کاردر ماههای اخیر، دولت ائتلافی آقای کامرون را متهم کردند که نتوانسته سیاست های موفقیت آمیزی برای رشد اقتصادی بریتانیا ارائه دهد

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، روز سه شنبه (۴سپتامبر) به منظور"بهبود کارآیی" دولت تغییراتی را در کابینه این کشور ایجاد کرد.

براساس تغییرات اعلام شده، جرمی هانت، وزیر فرهنگ به عنوان وزیر جدید بهداشت جانشین اندرو لنزلی شد.

از جمله جابجایی های دیگر تغییر وزیر دادگستری و وزیر حمل ونقل کابینه بریتانیاست.

با لغو جلسه امروز کابینه، دیوید کامرون این فرصت را یافت تا اولین تغییرات اساسی را دردولت ائتلافی این کشور از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۰ میلادی انجام دهد.

براساس گزارش های دریافتی، در جریان تغییر و تحولات در کابینه، تغییری در پست‌های کلیدی از جمله جورج آزبورن، وزیر دارایی، ترزا می، وزیر کشور و ویلیام هیگ وزیرخارجه ایجاد نشده است.

پیش از این شرایط نامناسب اقتصادی و سیاست‌های ناموفق آقای آزبورن، به حدس و گمان‌ها در مورد برکناری او از کابینه دامن زده بود.

تمامی ۵ وزیر وابسته به حزب لیبرال دموکرات در ترمیم کابینه در پست های خود ابقا شدند.

دولت ائتلافی به رهبری دیوید کامرون، در ماه مه سال ۲۰۱۰ با عضویت حزب محافظه کار، شریک اصلی و حزب لیبرال دموکرات تشکیل شد.

گروهی از نمایندگان محافظه کار در ماههای اخیر، دولت ائتلافی آقای کامرون را متهم کردند که نتوانسته سیاست های موفقیت آمیزی برای رشد اقتصادی بریتانیا ارائه دهد.

برخی از ناظران هدف از ترمیم دولت را تلاش برای رفع مشکلات بین شرکای ائتلاف دانسته اند.

حزب کارگر، رقیب اصلی محافظه‌کاران در واکنش به این تغییرات گفته است با توجه با ابقای آقای آزبورن در پست وزارت دارایی به نظر می رسد این اقدام آقای کامرون تغییری در سیاست ها اقتصادی دولت ایجاد نخواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.