وقت ملاقات توییتری با وزیر امور خارجه

به روز شده:  14:08 گرينويچ - جمعه 07 سپتامبر 2012 - 17 شهریور 1391

ویلیام هیگ قرار است که پنج نفر از دنبال‌کنندگان توییتری خود را ملاقات کند

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا به این مناسبت که صد هزار دنبال‌کننده در کلیک توییتر پیدا کرده است، قرار است که پنج نفر از آنها را برای بحث پیرامون سیاست خارجی ملاقات کند.

در کلیک خبری که در وب‌سایت وزارت امور خارجه بریتانیا منتشر شده است، آمده که علاقمندان به ملاقات با وزیر امور خارجه بریتانیا می‌توانند توییت‌هایی را با برچسب یا هشتگ کلیک meetFS# بفرستند.

محتوای این توییت‌ها می‌تواند درباره ایده، نوآوری و هر اندیشه‌ای باشد که می‌تواند بیشترین تأثیر را در ۲۰ سال آینده بر جهان بگذارد. علاقمندان به علاوه می‌توانند درباره اولویت‌های وزارت امور خارجه در سال آینده هم توییت بنویسند.

این ملاقات در دوم اکتبر (۱۱ مهر) صورت می‌گیرد و شامل یک تور تاریخی بازدید از ساختمان وزارت امور خارجه بریتانیا هم خواهد بود.

پنج نفری که برای این ملاقات انتخاب می‌شوند هم از راه توییتر مطلع خواهند شد.

وزارت امور خارجه بریتانیا اعلام کرده که تنها توییت‌های با برچسب فوق بررسی می‌شوند و افراد منتخب ممکن است که از نظر امنیتی نیز مورد بررسی قرار گیرند. در این خبر نوشته شده است که هزینه‌های سفر و موارد مشابه بر عهده گرفته نمی‌شود.

در سال‌های اخیر دولت‌مردان و سیاستمداران زیادی در سراسر جهان از امکانات وب و شبکه‌های اجتماعی برای تعامل بیشتر با شهروندان استفاده می‌کنند.

در هفته‌های گذشته هم باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با استفاده از شبکه اجتماعی «ردیت» به سؤالات کاربران این سایت پاسخ داد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.