خشم خانواده سلطنتی از انتشار عکس‌های بالاتنه برهنه همسر نوه ملکه

به روز شده:  12:57 گرينويچ - جمعه 14 سپتامبر 2012 - 24 شهریور 1391

این اولین رویداد جنجالی این چنینی خانواده سلطنتی نیست

انتشار عکس‌های بالاتنه برهنه کیت میدلتون، همسر نوه ملکه بریتانیا، خشم خانواده سلطنتی این کشور را برانگیخته است.

یک مجله فرانسوی، هنگامی که خانم میدلتون و همسرش شاهزاده ویلیام، که لقب تشریفاتی آنان دوک و دوشس کمبریج است، در قصر ییلاقی یکی از اقوام ملکه در فرانسه به سر می‌برده‌اند، عکس‌هایی از این زوج گرفته است. این عکس‌ها اگرچه تار هستند، آنان را با بالاتنه برهنه نشان می‌دهند.

دوک و دوشس کمبریج در سفر به مالزی از این امر مطلع شده‌اند.

کیت میدلتون در این سفر اولین سخنرانی رسمی خود را انجام داده است و آنان در بخشی از سفر خود به مسجدی در کوالالامپور رفته‌اند. تصاویر کیت میدلتون که در مسجد از روسری استفاده کرده بازتاب فراوانی در رسانه‌های مختلف داشته است.

گفته می‌‌شود که عکس‌های نیمه برهنه همسر نوه ملکه پیشتر برای چاپ به نشریات بریتانیایی معرفی شده‌ بودند، پیشنهادی که از آن استقبال نشد.

پیتر هانت، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید از نظر خانواده سلطنتی انتشار این عکس‌ها "عبور از خط قرمز" است.

به گفته او مقامات سلطنتی بریتانیا تاکید دارند که کیت و ویلیام نمی‌توانسته‌اند جایی دنج‌تر و خلوت‌تر را انتخاب کنند و "آنها تنها زوجی جوان هستند که از تعطیلاتشان لذت می‌بردند."

پیتر هانت می‌افزاید ویلیام شاهد روابط پیچیده مادرش، دایانا، با رسانه‌ها بوده است، ویلیام معتقد است که پانزده سال پیش، عملکرد عکاسان پاپاراتزی در پاریس در مرگ مادرش دخیل بود.

اخیرا نیز انتشار عکس‌هایی برهنه از شاهزاده هری، که او را در حال تفریح در لاس‌وگاس نشان می‌داد، جنجال‌برانگیز شده بود.

در بریتانیا تنها روزنامه عامه‌پسند "سان" آن عکس‌ها را منتشر کرد.

کریستین فریزر، خبرنگار بی‌بی‌سی در پاریس، می‌گوید این که گفته می‌شود قوانین رعایت حریم خصوصی در مطبوعات فرانسوی سفت و سخت‌تر از بریتانیا هستند، چندان درست نیست.

او می‌گوید اگرچه فرانسوی‌ها نسبت به مجلات عامه‌پسند بریتانیایی حس نفرت و اشمئزاز بروز می‌دهند، بسیاری از مجلات قدیمی زرد در پاریس منتشر می‌شوند.

این مجلات با انتشار تصاویر و شایعات درباره شخصیت‌های مشهور در پی بالا بردن تیراژ خود هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.