دفاع رامنی از سخنان جنجالی درباره هواداران اوباما

به روز شده:  23:00 گرينويچ - سه شنبه 18 سپتامبر 2012 - 28 شهریور 1391

انتشار سخنان جنجالی نامزد جمهوری خواهان آمریکا

میت رامنی رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ویدئویی که ظاهرا چند ماه قبل به طور مخفیانه ضبط شده، در جمعی خصوصی گفته طرفداران رییس جمهورى آمریکا ٤٧ درصد جمعیت را تشکیل میدهند که به خاطر درآمد پایین شان مالیات نمیدهند.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

میت رامنی، رقیب جمهوری خواه باراک اوباما از سخنان جنجالی خود که به تازگی در یک سایت لیبرال منتشر شده، دفاع کرده است.

آقای رامنی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفت می داند کسانی که برای امرور معاش از دولت کمک دریافت می کنند، به او رای نخواهند داد.

میت رامنی در انتقاد از سیاست های باراک اوباما گفت تفکر توزیع ثروت در جامعه به وسیله حکومت یک تفکر کاملا بیگانه است.

به گفته او ۴۷ درصد مردم آمریکا برای گذران زندگی به کمک های دولت وابسته هستند، مالیات نمی دهند و آنها به آقای اوباما رای خواهند داد.

باراک اوباما در پاسخ به سخنان آقای رامنی، از او انتقاد کرده است.

آقای اوباما در گفت و گو با شبکه سی بی اس گفت هر که می خواهد رئیس جمهوری آمریکا شود باید به همه مردم خدمت کند.

او قربانی نامیدن نزدیک به نیمی از جمعیت آمریکا از سوی آقای رامنی را یک حرکت اشتباه عنوان کرد.

سایت نشریه مادر جونز که بیشتر به انتشار گزارش های کاوشگرانه شهرت دارد، دوشنبه یک فیلم ویدویی را منتشر کرد که در آن میت رامنی خطاب به گروهی از حامیان ثروتمند خود گفت، طرفداران باراک اوباما کسانی هستند که برای تامین نیازهای زندگی خود به کمک های دولت وابسته شده اند.

آقای رامنی این سخنان را در ماه مه در میان گروهی از حامیان مالی مبارزات انتخاباتی خود در ایالت فلوریدا بیان کرده بود. بخشی از این سخنرانی که به وسیله دوربین تلفن همراه ضبط شده، روزهای دوشنبه و سه شنبه در سایت مجله لیبرال مادرجونز منتشر شد.

او دوشنبه شب بلافاصله پس از انتشار این سخنان، با دفاع از خود گفت در انتخاب کلمات به کار گرفته شده در این سخنان دقت نکرده است.

آقای رامنی عصر سه شنبه نیز در گفت و گو با شبکه خبری فاکس گفت از منظر کسانی صحبت کرده که احتمالا به او رای نخواهند داد.

به گفته او این افراد کسانی هستند که فکر می کنند وظیفه دولت توریع ثروت در جامعه است.

میت رامنی با اشاره به طرح های خود برای کاهش مالیات ها گفت که مشکل واقعی این است که بسیاری از مردم دچار فقر شده اند و واجد شرایط پرداخت مالیات نیستند.

ستاد انتخاباتی باراک اوباما بلافاصله پس از انتشار سخنان آقای رامنی در سایت مادر جونز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: "انجام وظیفه به عنوان رئیس جمهوری مادامی که نیمی از مردم در نظر گرفته نمی شوند، کار دشواری است."

ارسال بمب کثیف به شیکاگو

رامنی گفته است تفکر توزیع ثروت در جامعه یک تفکر بیگانه است

بر اساس فیلم های ویدویی منتشر شده در روز سه شنبه، آقای رامنی به هواداران خود گفت فلسطینی ها به صلح علاقمند نیستند و اگر کشور مستقل فلسطینی تشکیل شود، ایران به کرانه باختری اسلحه ارسال خواهد کرد.

به گفته آقای رامنی "فلسطینی ها متعهد به نابودی و محو اسرائیل" هستند.

او گفت: "فلسطینی ها هیچ علاقه ای در برقراری صلح ندارند."

آقای رامنی همچنین در یکی دیگر از ویدیوهایی که در سایت مادر جونز منتشر شده، درباره برنامه اتمی ایران صحبت کرده و هشدار داده که حتی آمریکا هم ممکن است مورد حمله قرار گیرد.

آقای رامنی گفت: "اگر من به جای ایران بودم که یک بنیادگرای دیوانه است، می گفتم باید کمی از مواد سازنده سلاح های کشتار جمعی را به حزب الله بدهیم تا آنها آن را به شیکاگو یا هر جای دیگر منتقل کنند تا اگر اتفاقی رخ داد یا آمریکا علیه آنها اقدام کرد، بگوییم می دانید چیست؟ اگر کوتاه نیایید، ما بمب کثیف را به کار خواهیم گرفت."

به گفته تحلیلگران، انتشار این فیلم ها که هفت هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته، به خصوص سخنان مربوط به طرفداران آقای اوباما می تواند به نامزد جمهوری خواهان لطمه بزند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.