یک گروه شبه‌نظامی از پایگاهش در بنغازی بیرون رانده شد

به روز شده:  05:51 گرينويچ - شنبه 22 سپتامبر 2012 - 01 مهر 1391

یکی از معترضان بنغازی در نزدیکی ساختمان گروه شبه‌نظامی انصارالشریعه. این ساختمان در اعتراضات اخیر به آتش کشیده شد

اعضای یک گروه شبه نظامی که متهم شده در کشته شدن سفیر آمریکا در کنسولگری این کشور در بنغازی دخالت داشته است، از مقر این گروه در شهر بیرون رانده شده‌اند.

براساس گزارش‌ها، به دنبال برگزاری تظاهراتی در اعتراض به حضور و فعالیت گروه‌های شبه‌نظامی در بنغازی تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس به مقر گروه انصارالشریعه حمله برده‌اند.

این گروه شبه‌نظامی متهم شده است که در حمله‌ای که هفته گذشته به کنسولگری آمریکا در بنغازی انجام شد و مرگ سفیر آمریکا در لیبی را به دنبال داشت، دخالت داشته است.

متهمان حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی فرار کردند

در لیبی، اعضای یک گروه اسلامگرا که متهم به حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی و کشتن سفیر هستند، مجبور به فرار از شهر شده اند.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

گزارش شده است که به دنبال این حمله در روز یازدهم سپتامبر در بنغازی موجی از خصومت علیه گروه‌های شبه‌نظامی به راه افتاده است.

جمعیت معترضان در بخش دیگری از بنغازی نیز با افرادی مسلح از یک گروه شبه‌نظامی دیگر درگیر شده‌اند.

گزارش شده است که در این درگیری‌ها دست‌کم ده نفر کشته و ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

تیراندازی هوایی

شاهدان عینی گفته‌اند که در زمان یورش معترضان به مقر انصارالشریعه، حامیان این گروه در حالی که پرچم و نشان‌هایی سیاه و سفید در دست داشتند، در مقابل ساختمان ستاد این گروه مستقر شده بودند.

گفته شده است که آنها برای متفرق کردن معترضان از مقابل این ساختمان دست به تیراندازی هوایی زدند، ولی وقتی ساختمان به محاصره موجی از جمعیت معترض درآمد، با سلاح‌هایشان فرار کردند.

براساس گزارش‌ها، خود ساختمان مقر و یک خودرو به آتش کشیده شده است.

در درگیری‌هایی نیز که در مقابل مقر گروه السحاتی رخ داد، تبادل آتش بین دو طرف نزدیک به دو ساعت طول کشیده است و در نهایت، اعضای گروه السحاتی از ساختمان خارج شده‌اند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه که در محل درگیری‌ها حضور داشت، گزارش داده است که معترضان یکی از ساختمان‌های اصلی این گروه را به آتش کشیده و یکی از انبارهای تسلیحاتش را غارت کرده‌اند.

به گفته رعنا جواد، خبرنگار بی‌بی‌سی در طرابلس، پایتخت لیبی، گزارش شده که شبه‌نظامیان السحاتی تحت مدیریت وزارت دفاع لیبی در حال فعالیت بوده‌اند.

او می‌گوید که مقامات رسمی لیبی خواهان برقراری آرامش شده‌اند.

یک مقام ارشد دولتی لیبی گفته است که از اعتراضات استقبال می‌کند، ولی مردم باید بین گروه‌های شبه‌نظامی خودسر و گروه‌هایی که در جریان اعتراضات به حکومت معمر قذافی، به برقراری ثبات کمک کرده‌اند، تمایز قائل شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.