ابراهیمی: بحران در سوریه بدتر می شود

به روز شده:  02:09 گرينويچ - سه شنبه 25 سپتامبر 2012 - 04 مهر 1391

ابراهیمی می گوید وضع در سوریه بدتر می شود

اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه می گوید اوضاع در این کشور "بسیار بد است و وخیم تر می شود."

آقای ابراهیمی این سخنان را پس از ارائه گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحد بیان می کرد.

ماموریت اخضر ابراهیمی برای پایان دادن به ناآرامی در سوریه از اول سپتامبر شروع شده است و او پس از سفر به خاورمیانه به شورای امنیت آمده بود تا درباره اوضاع این کشور گزارش دهد.

آقای ابراهیمی که در مقر سازمان ملل متحد با خبرنگاران صحبت می کرد،گفت: "هیچ اختلاف نظری درباره وخامت اوضاع در سوریه و وخیم تر شدن آن وجود ندارد، وضعیتی که منطقه و صلح و امنیت جهانی را تهدید می کند."

اخضر ابراهیمی ادامه داد: "فکر می کنم در آینده ای نه چندان دور گشایشی پیدا شود." او ادامه افراد عاقل نمی گذارند سوریه به اوضاع قبلی برگردد.

باربارا پلت، خبرنگار بی بی سی در سازمان ملل متحد می گوید با توجه به عزم دو طرف مناقشه در سوریه به ادامه درگیری ها به جای گفت و گو و ادامه اختلاف های عمیق در شورای امنیت به نظر نمی رسد که اخضر ابراهیمی بتواند به راه حلی برای بازگرداندن آرامش در این کشور دست پیدا کند.

آقای ابراهیمی در حالی در نیویورک صحبت می کرد که درگیری ها در سوریه ادامه داشت.

به گزارش مخالفان حکومت سوریه، چهل نفر در درگیری های دوشنبه جان خود را از دست دادند که ۱۳ نفر از آنها در شهر حلب کشته شدند.

خبرگزاری سوریه از پاکسازی پنج منطقه حلب از شبه نظامیان مخالف خبر داد.

همچنین درگیری های پراکنده ای در شمال غرب و شمال شرق دمشق گزارش شده است.

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه دوشنبه گفت که خشونت های این کشور به دست "تروریست های" مورد حمایت کشورهای بیگانه به وقوع می پیوندد.

او گفت پیام سوریه در اجلاس امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد "پیام صلح و آشتی ملی" است.

سازمان ملل متحد تعداد کشته شدگان در سوریه از زمان آغاز ناآرامی ها در این کشور را بیشتر از ۲۰ هزار نفر عنوان کرده است، مخالفان این رقم را ۳۰ هزار نفر عنوان می کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.