دادگاه کویتی درخواست دولت در مورد قانون انتخابات را رد کرد

به روز شده:  11:54 گرينويچ - سه شنبه 25 سپتامبر 2012 - 04 مهر 1391

هزاران نفر از حامیان مخالفان در بیرون ساختمان مجلس ملی در کویت دست به اعتراض زدند

دادگاه قانون اساسی کویت، درخواست تجدید نظر دولت برای تغییر در قوانین انتخاباتی این کشور را رد کرده است.

دادگاه قانون اساسی در رای خود، قوانین انتخابات مربوط به سال ۲۰۰۶ میلادی را مورد تایید قرار داده است.

براساس این قانون، کویت به پنج حوزه انتخابیه تقسیم می شود.

حکم دادگاه قانون اساسی یک روز پس از آن صادر می شود که هزاران نفر از حامیان نمایندگان مخالف در برابر ساختمان مجلس در شهر کویت دست به تظاهرات زدند و مخالفت خود را با تغییر در قانون ابراز داشتند.

مخالفان گفته اند که دولت با تغییر قانون قصد داشت تا تعریف دیگری از حوزه های انتخابیه ارائه دهد که به نفع کاندیداهای طرفدار دولت در انتخابات تمام می شد.

حکومت کویت از پشتیبانی غرب برخوردار است.

در ماه فوریه، امیر کویت فرمان انحلال دوره جدید مجلس را صادر کرد که اسلامگرایان مخالف دولت در آن اکثریت را به دست آورده بودند.

اعضای اصلی هیات دولت کویت معمولا از میان افراد نزدیک به خاندان حاکم انتخاب می شوند اما اسلامگرایان خواسته بودند تعداد بیشتری از وزارتخانه ها را در دست بگیرند.

دولت در توجیه حکم دادگاه قانون اساسی گفته است که این دادگاه برای آن که نتایج انتخابات آتی در این کشور با چالش هایی قانونی روبرو نشود، با تغییر در قانون انتخابات مخالفت کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.