افزایش کمک های آمریکا به غیرنظامیان مخالف دولت سوریه

به روز شده:  10:03 گرينويچ - شنبه 29 سپتامبر 2012 - 08 مهر 1391

گروه‌‎های فعال از کشته شدن ۱۵۰ نفر در جریان درگیری‌های روز گذشته در سوریه خبر داده اند، که ۴۰ نفر از آنها در شهر حلب بوده است

آمریکا وعده داده است که ۴۵ میلیون دلار دیگر به مخالفان دولت سوریه کمک مالی خواهد کرد. گفته شده سی میلیون دلار از این میزان به کمک‌های بشردوستانه و ۱۵ میلیون دلار دیگر صرف کمک به غیرنظامیان مخالف دولت بشار اسد خواهد شد.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، این خبر را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل که در نیویورک در جریان است، اعلام کرد.

ادامه درگیری ها در حلب

در همین حال گزارش ها از سوریه حاکی از درگیری‌های سنگین در حلب، دومین شهر بزرگ این کشور، است.

به گفته رسانه‌های دولتی، شورشیان در جریان این درگیری‌ها متحمل تلفات زیادی شده اند.

فرماندهان شورشیان روز گذشته ( جمعه ۲۸ سپتامبر) اعلام کردند که برای در اختیار گرفتن تمام بخش های شهر حلب، نبردی "سرنوشت ساز" را آغاز کرده اند.

از این درگیری‌ها به عنوان شدیدترین درگیری‌ها در چند هفته اخیر یاد شده است.

گروه‌های فعال از کشته شدن ۱۵۰ نفر در جریان درگیری‌های روز گذشته در سوریه خبر داده اند، که ۴۰ نفر از آنها در شهر حلب بوده است.

به گفته جیم میور، خبرنگار بی بی سی در بیروت، نشانه ها حاکی از آن است که شورشیان برای به دست آوردن یک پیروزی مهم، با کمبود تجهیزات و نیرو مواجه شده اند.

خبرنگار بی بی سی می افزاید اما در مقابل، نیروهای دولتی از تسلیحات سنگین، تانک و حملات هوایی در مقابله با شورشیان استفاده کامل می کنند.

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه (۲۷ سپتامبر) اعلام کرد که احتمالا تعداد سوری‌هایی که برای فرار از خشونت‌ها به کشورهای دیگر گریخته‌اند، تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی (تا سه ماه آینده) از مرز ۷۰۰ هزار نفر می‌گذرد.

گفته می‌شود که بیش از نیم میلیون نفر هم‌اکنون از مرزهای سوریه وارد خاک ترکیه، اردن، لبنان و عراق شده‌اند. اما تنها ۲۹۴ هزار نفر از سوی نهادهای سازمان ملل متحد ثبت‌نام شده‌اند.

گروه‌های فعال برآورد کرده اند که از زمان شروع نا آرامی ها در سال گذشته تاکنون بیش از ۲۷ هزار نفردر درگیری‌ها کشته شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.