بدهی‌های دولت اسپانیا در سال آینده افزایش خواهد یافت

به روز شده:  15:04 گرينويچ - 30 سپتامبر 2012 - 09 مهر 1391

مردم در اعتراض به سیاستهای ریاضتی دولت با پلیس ضد شورش درگیر شده اند

دولت اسپانیا گفته است که میزان بدهی های آن کشور در سال آینده افزایش خواهد داشت.

کریستوبال مانتورو، وزیر دارایی اسپانیا گفته است که بدهی آن کشور در پایان سال جاری معادل ۸۵.۳ درصد تولید اقتصادی خواهد بود و این رقم در سال ۲۰۱۳ به ۹۰.۵ درصد کل تولید اقتصادی خواهد رسید.

بسیاری از صاحب نظران می گویند که پس از یونان، پرتقال و ایرلند، اکنون نوبت اسپانیا خواهد بود که برای جلوگیری از ورشکستگی به بانک مرکزی اروپا مراجعه کند.

مشکلات اقتصادی اسپانیا در سال ۲۰۰۸ آغاز شد، هنگامی که بازار خرید و فروش ملک در آن کشور از رونق افتاد و مردم دیگر قادر به بازپرداخت وامهای خرید مسکن نبودند.

در آن سال دولت اسپانیا ناچار شد برای جلوگیری از ورشکستگی بانکها به آنها سرمایه زیادی تزریق کند.

با کاهش رشد اقتصادی، اسپانیا اکنون بالاترین نرخ بیکاری را در اروپا دارد، درآمد مالیاتی دولت به شدت کاهش یافته و در نتیجه آن دولت ناچار به اعمال سیاستهای ریاضت اقتصادی شده است.

دولت اسپانیا در آخرین تصمیم در خصوص بودجه گفته است که با کاهش حقوق کارکنان دولت و کاهش بودجه آموزش و بهداری قصد دارد معادل ۱۳ میلیارد یورو صرفه جویی کند.

این تصمیم دولت سبب برپایی تظاهرات جدیدی علیه سیاستهای ریاضت اقتصادی شده است.

در تظاهرات دیروز (شنبه)، مردم در مادرید با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.