مرگ يک کودک در حمله به کليسایی در کنيا

به روز شده:  22:49 گرينويچ - 30 سپتامبر 2012 - 09 مهر 1391

درگيريها بين گروهی از مردم نایروبی با سومالیاییهای اين شهر باعث مرگ ۱۳ نفر شد

پلیس کنیا می گوید حمله با نارنجک به یک کلیسا در نایروبی پایتخت کنیا باعث کشته شدن یک کودک و زخمی شدن سه کودک دیگر شده است.

این کودکان برای شرکت در کلاس های مذهبی روز یکشنبه به کلیسا رفته بودند.

سخنگوی پلیس نایروبی می گوید مسئول این حمله هواداران گروه الشباب سومالی هستند چرا که آنها از نقش کنیا در اعزام نیرو در چارچوب سازمان ملل متحد عصبانی هستند.

پس از این حمله، گروهی از مردم نایروبی، با سنگ و چوب به سومالیایی هایی که در نزدیکی این کلیسا زندگی می کنند حمله کردند که به گفته پلیس این درگیری باعث زخمی شدن ۱۳ نفر شد.

دو مامور پلیس هم در حادثه ای جداگانه در شهر گریسای کنیا در نزدیکی مرز سومالی کشته شدند.

در ماه ژوئن سال جاری میلادی ۱۵ نفر در حملات ناگهانی به کلیسایی در شهر گریسا کشته شدند که گمان می رود مسئول آن الشباب یا هواداران آنها بوده اند.

'فرار برای نجات جان'

گزارش ها حاکی از آن است که چند نفر از مجروح شدگان در کلیسا در هنگام فرار زیر دست و پا زخمی شدند.

صلیب سرخ جهانی هم در آغاز گزارش کرده بود که شش کودک بر اثر این حمله به شدت مجروح شده اند.

پرتاب نارنجک به سمت مردم در اماکن عمومی در کنیا تاکتیک شناخته شده ای است.

در شش ماه گذشته این شیوه در میکده های شهر مومباسا در کلیساهای شهر گریسا و در کلیساها و ایستگاههای اتوبوس شهر نایروبی استفاده شده است.

مسئولیت اغلب این حملات به گردن گروه الشباب گذاشته شده است اما چند مورد هم به دلیل درگیری بین گروههای تبهکار داخلی صورت گرفته است.

در حالی که نیروهای کنیا قصد دارند گروه الشباب را از کیسمایوی سومالی بیرون بیاندازند، نگرانیهایی درباره انتقام جویی آنها در خاک کنیا بوجود آمده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.