دولت یمن کمک به سرکوب اعتراض‌ها در سوریه را رد کرد

به روز شده:  16:12 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391

جبهه النصره ازگروه های اسلام‌گرای مخالف حکومت سوریه است

وزارت دفاع یمن به گزارش‌ها درباره پنج عضو ارتش این کشور که توسط مخالفان مسلح دولت سوریه به گروگان گرفته شده‌اند، واکنش نشان داده و گفته است که این افراد برای جنگیدن در کنار نیروهای دولتی سوریه به این کشور نرفته بودند.

یک مقام دولتی یمن به بی‌بی‌سی عربی گفت که این نظامیان دانشجوی یک آکادمی نظامی در شهر حلب بودند که در هنگام بازگشت به یمن دستگیر شدند.

روز یکشنبه جبهه النُصره، از گروه‌های اسلامگرای مخالف در سوریه با انتشار ویدیویی از دستگیری این افراد خبر داد.

در این ویدیو پنج مرد نشان داده می شوند که از دولت یمن می‌خواهند کمک به حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را پایان دهد.

وزارت دفاع یمن می‌گوید این پنج نظامی، دو سال پیش در چارچوب همکاری‌های نظامی بین دو کشور برای گذراندن دوره آموزشی به آکادمی نظامی اسد در شهر حلب رفته بودند.

این افراد در تاریخ چهارم سپتامبر (۱۴ شهریور) در مسیر حلب به فرودگاه دمشق در راه بازگشت به یمن دستگیر شدند.

در ویدیوی چهاردقیقه‌ای که روی یکی از سایت‌های جهادی منتشر شده، کارت‌های شناسایی پنج مرد دیده می‌شود که به نظر می‌آید یکی از آنها متعلق به افسری با درجه نظامی سرهنگ دوم است.

تصاویری از این افراد در یونیفرم‌های نظامی نیز در این ویدیو نشان داده می‌شود.

در تصاویر منتشرشده، این افراد زیر یک پرچم سیاه با نشان جبهه النصره نمایش داده می‌شوند.

در این ویدیو مصاحبه‌ای با یکی از این افراد پخش می‌شود که در آن می‌گوید این گروه برای کمک به سرکوب قیام سوریه به این کشور فرستاده شده است.

جبهه النصره یکی از گروه‌های جهادی است که خود را به عنوان مسئول بمب‌گذاری‌های ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ در دمشق معرفی کرده است.

دولت یمن که خود در حال مبارزه با شورشیان اسلامگراست تا کنون رسما از روش‌های برخورد دولت سوریه با معترضین انتقاد نکرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.