دادگاه عالی بحرین درخواست استیناف پزشکان معترض را رد کرد

به روز شده:  12:35 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391

بحرین از فوریه سال گذشته صحنه اعتراضات ضد حکومتی بوده است

دادگاه عالی بحرین، حکم زندان ۹ پزشکی را تایید کرده است که به تحریک به براندازی در جریان اعتراضات سال گذشته متهم شده بودند. گفته شده این تصمیم می تواند باعث بروز نا آرامی‌های بیشتری شود.

براساس این گزارش، این دادگاه حکم استیناف متهمان را رد کرده است.

این پزشکان که به اتهام شرکت در تجمعات غیرقانونی و تحریک تفرقه مذهبی به تحمل حبس محکوم شده بودند، علیه احکام صادره درخواست استیناف داده بودند.

احکام حبس صادر شده برای این پزشکان بین یک ماه تا ۵ سال است.

محاکمه این پزشکان واکنش‌های بین المللی گسترده ای برانگیخت و بسیاری از ناظران روند محاکمه را آزمونی برای سنجش تعهدات دولت به انجام اصلاحات دانستند.

این پزشکان که همه آنها شیعه هستند می گویند که قربانی کمک به معترضان و برانگیختن توجه جهانیان به کشتارهای انجام شده توسط نیروهای امنیتی شده اند.

این احکام پس از انجام محاکماتی در یک دادگاه نظامی در سپتامبر سال گذشته میلادی صادر شده است.

پرونده این متهمان سپس با اعتراض آنها، به دادگاه تجدید نظرکیفری ارجاع داده شد، این دادگاه احکامی را که برای این محکومان صادر شده بود، کاهش داد.

به دنبال اعتراضات گسترده ضد دولتی در بحرین، حکومت این کشور در مارس سال گذشته از کشورهای همسایه خود،عمدتا عربستان و امارات متحده عربی، برای سرکوب معترضان کمک نظامی گرفت.

تاکنون صدها تن از مخالفان دولت بازداشت شده اند.

معترضان عمدتا شیعه در بحرین خواهان اصلاحات دموکراتیک و به دست آوردن حقوق بیشتر برای اکثریت شیعه این کشور هستند که تحت حاکمیت اقلیت سنی اداره می شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.