ستاد انتخاباتی اوباما 'پول باران' شد

به روز شده:  23:45 گرينويچ - شنبه 06 اکتبر 2012 - 15 مهر 1391
باراک اوباما

ماه اوت گذشته کمک های مالی به ستاد آقای اوباما در مجموع ۱۱۴ میلیون دلار اعلام شد که با اختلافی اندک نسبت به ۱۱۱ میلیون دلار جمع شده برای میت رامنی می توانست نشانه ای از اقبال بیشتر مردم آمریکا به نامزد دموکرات ها تلقی شود

ستاد انتخاباتی باراک اوباما اعلام کرده که در ماه سپتامبر گذشته هواداران حزب دموکرات برای تامین هزینه های انتخاباتی آقای اوباما ۱۸۱ میلیون دلار کمک مالی پرداخت کرده اند.

جیم مسینا، رئیس کارزار انتخاباتی آقای اوباما روز شنبه ششم اکتبر (۱۵ مهر) در ایمیلی که برای همه هواداران حزب دموکرات ارسال کرد گفت: "تا اینجا سپتامبر بهترین ماه از نظر جمع آوری کمک های مالی بوده".

هنوز از جمع کل کمک های جمع آوری شده در ماه سپتامبر برای میت رامنی، رقیب اصلی آقای اوباما گزارشی منتشر نشده است اما در در ماه اوت گذشته هم طرفداران نامزد دموکرات ها سخاوتمندتر از هواداران آقای رامنی بودند.

این خبر یک روز پس از اعلام آمارهای جدید مربوط به میزان بیکاری منتشر می شود که طی آن برای نخستین بار از زمان ورود آقای اوباما به کاخ سفید، نرخ بیکاری به زیر ۸ درصد رسیده بود.

خبری که می تواند پس از حضور ناموفق آقای اوباما در نخستین مناظره انتخاباتی، امیدی دوباره به اردوی دموکرات ها تزریق کند.

آقای مسینا گفته که ۱۸۱ میلیون دلار جمع آوری شده از طریق یک میلیون و هشتصد هزار هواداری پرداخت شده که بیش از یک سوم آنها (حدود ۶۰۰ هزار نفر) برای نخستین بار به نامزد دموکرات ها کمک مالی کرده اند.

در همین حال، خبرگزاری رویترز نوشته با وجود رکورد تازه ماه سپتامبر در جمع آوری کمک های مالی، این آمار در مقایسه با ماه سپتامبر سال ۲۰۰۹ که باراک اوباما برای نخستین بار کاندیدای ریاست جمهوری شده بود، رشدی نشان نمی دهد. در آن زمان مجموع کمک ها به کارزار انتخاباتی دموکرات ها ۱۹۳ میلیون دلار بود.

ماه اوت گذشته کمک های مالی به ستاد آقای اوباما در مجموع ۱۱۴ میلیون دلار اعلام شد که با اختلافی اندک نسبت به ۱۱۱ میلیون دلار جمع شده برای میت رامنی می توانست نشانه ای از اقبال بیشتر مردم آمریکا به نامزد دموکرات ها تلقی شود چنانکه در نظرسنجی ها هم آقای اوباما با اختلافی دو سه درصدی همچنان از میت رامنی پیش است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.