عفو همه 'انقلابیون' توسط رئیس جمهور مصر

به روز شده:  01:45 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391

آقای مبارک ماه فوریه سال گذشته از قدرت برکنار شد

محمد مرسی، رئیس جمهور مصر تمام افرادی که در جریان قیام مردمی سال گذشته دستگیر شده بودند را عفو کرده است.

در این خبر که در صفحه رسمی فیس بوک آقای مرسی منتشر شده آمده، این عفو شامل تمام اقداماتی می شود که "در حمایت از انقلاب" انجام شده است.

این فرمان می تواند به آزادی هزاران نفر منجر شود.

عفو به کسانی تعلق می گیرد که در مقطع زمانی بین روز اول انقلاب (۲۵ ژانویه) تا روز آخر ژوئیه امسال یعنی زمانی که رئیس جمهوری جدید سوگند یاد کرد، دستگیر شده اند.

کلیه متهمین و محکومانی که که بین روز اول انقلاب، یعنی از ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۱ میلادی، و ژوئن امسال دستگیر شده اند مشمول این عفو می شوند، به استثنای افرادی که متهم به قتل هستند یا در این جرم محکوم شناخته شده اند.

به گزارش منا،خبرگزاری رسمی مصر، طبق این حکم نام کسانی که آزاد خواهند شد باید توسط دادستان کل کشور و دادستانی ارتش در یک ماه آینده منتشر شود.

حسنی مبارک، رئیس جمهور خلع شده مصر فوریه سال گذشته پس از ۱۸ روز قیام مردمی که به کشته شدن صدها نفر منجر شد، از قدرت کناره گیری کرد.

آقای مبارک در ماه ژوئن به حبس ابد محکوم شد و در حال حاضر در زندان به سر می برد.

جان لاین، گزارشگر امور خاورمیانه بی بی سی میگوید چند صد نفر از این افراد پیشتر آزاد شده اند و تعجب آور است که صدور فرمان آزادی افراد باقی مانده این میزان طول کشیده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.