خبرنگار بی بی سی در سانحه‌ راه جراحات سنگین برداشت

به روز شده:  11:46 گرينويچ - چهارشنبه 10 اکتبر 2012 - 19 مهر 1391

پزشکان وضع اسکندر فیروز را وخیم ارزیابی می‌کنند

اسکندر فیروز، خبرنگار بخش فارسی بی بی سی، در یک سانحه‌ راه جراحتهای سنگین برداشته و در بیمارستان بستری شد.

این حادثه حوالی ساعت نه شب گذشته، سه‌شنبه‌ 9 اکتبر، در خیابان اسماعیل سامانی، در نزدیکی باغ وحش شهر دوشنبه، رخ داده است.

آقای فیروز همراه با جوانشیر فیروز، پسرش، از مرکز دوشنبه به سمت محل اسپیچک در غرب این شهر حرکت می‌کردند که در نزدیکی باغ وحش یک ماشین نوع لندکرویزر با سه سرنشین با ماشین آنها برخورد.

در این حادثه مسافران هر دو ماشین جراحتهای سنگین برداشته و در بیمارستان قریه بالا بستری شده‌اند.

پزشکان وضع سلامت اسکندر فیروز، خبرنگار بخش فارسی بی بی سی را وخیم ارزیابی می‌کنند. به گفته آنها آقای فیروز از ناحیه سینه و ران سخت صدمه دیده و ضربه سخت ماشین به جگر او آسیب سنگینی وارد کرده است.

وضع سلامت جوانشیر فیروز، پسر اسکندر که از ناحیه چهره و دست آسیب دیده، نسبتاً بهتر است.

وی در گفتگویی تلفنی به بی بی سی گفت که آنها با سرعت معمولی در خیابان اسماعیل سامانی حرکت می‌کردند و ماشینی که در مقابل می‌آمد، با سرعت بالا از مسیر خود منحرف شده و به ماشین آنها برخورده است.

از سوی دیگر، مسئولان بخش نظارت بر راههای اتومبیلی شهر دوشنبه می‌گویند که سبب وقوع این سانحه‌ در خیابان اسماعیل سامانی هنوز مشخص نیست.

شیرافکن لطیف اف، سخنگوی این نهاد، به بی بی سی گفت: "سبب اصلی این حادثه را تشخیص فنی معین خواهد کرد. حالا پرونده برای تحقیقات این حادثه باز شده و در دو روز آینده بعد این تشخیص ما دلیل اصلی به صدمه دچار شدن ماشینها را اعلام می‌کنیم."

به گفته وی، راننده ماشین "Land cruzer" ایام‌الدین رحیم‌زاده، ساکن 22 ساله ناحیه رودکی بوده است. گفته می‌شود که وضع سلامت یک مسافر این ماشین نیز وخیم است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.