جو بایدن و پل رایان کیستند؟

به روز شده:  03:35 گرينويچ - جمعه 12 اکتبر 2012 - 21 مهر 1391

جو بایدن

جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا است

جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا است

جو بایدن، معاون رییس جمهوری در آمریکا است. باراک اوباما، رییس جمهور فعلی آمریکا چهار سال پیش او را به عنوان معاون خود معرفی کرد.

جو بایدن ۶۹ سال سن دارد و دو بار در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

معاون رییس جمهوری آمریکا در سن ۲۹ سالگی وارد مجلس سنای آمریکا شد و تلاش های زیادی برای عبور از اختلاف های دو حزب انجام داده است.

وی در مدت حضورش در مجلس سنا، ریاست کمیته روابط خارجی را بر عهده داشت.

جو بایدن در سال ۱۹۴۲ میلادی در شهر اسکراتون ایالت پنسیلوانیا در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد اما آنها زمانی که وی ۱۰ سال داشت از آنجا به ایالت دلاوار نقل مکان کردند.

همسر اول و دختر آقای بایدن در حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند و پسرش نیز زخمی شد. او درباره این تجربه گفته بود: " به نظر می رسید در آن لحظه خداوند با من یک شوخی تلخ کرده است."

آقای بایدن بعدا با زن دیگری به نام جیل ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر است. دکتر جیل بایدن استاد رشته زبان انگلیسی در دانشگاه ویرجینیا است. خانم بایدن با میشل اوباما، همسر باراک اوباما، همکاری های نزدیکی در زمینه کمک به خانواده های ارتشیان آمریکا داشته است.

جو بایدن در دوران کودکی لکنت زبان داشت، اما بعدها این مشکل او برطرف شد.

او در دانشگاه دِلاور در رشته علوم سیاسی و تاریخ تحصیل کرد و سپس در دانشگاه سیراکیوز حقوق خواند.

پل رایان

پل رایان عضو مجلس نمایندگان آمریکا است

پل رایان عضو مجلس نمایندگان آمریکا است

پل رایان در منطقه جینزویل ایالت ویسکانسین به دنیا آمده است و همچنان در آنجا زندگی می کند. در سن ۲۸ سالگی بود که وارد عرصه سیاست شد.

در سال ۱۹۹۸ آقای رایان به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت و توانست ریاست کمیته بودجه را بر عهده بگیرد. برنامه بودجه ای متفاوت با باراک اوباما ارائه کرد. اغلب آمریکایی ها او را از طریق این برنامه بودجه و انتقادهای او از سیاست های اقتصادی باراک اوباما می شناسند.

این بودجه در زمانی مطرح شد که واشنگتن به طور چشمگیری دچار تضاد و درگیری های جناحی شده بود.

پل رایان که یک کاتولیک پر و پا قرص است، در رشته اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه میامی در ایالت اوهایو تحصیل کرده است.

وی ۱۲ سال پیش با جنا راین، که در زمینه مالیات تحصیل کرده بود آشنا شد. آنها دو پسر و یک دختر دارند.

در سن ۱۶ سالگی، پل رایان پدرش را در حالی که در رختخواب سکته کرده بود یافت. او بعدا گفته بود این اتفاق باعث شد فردی "خودکفا" شود. وی گفته بود: "مثل این بود که مشتی در شکم خورده باشم، اما با خودم گفتم در جریان زندگی یا باید شنا کنم، یا باید غرق شوم."

در صحنه سیاست

پل رایان در میان اعضای جریان "تی پارتی" (وابسته به جمهوری خواهان) طرفداران زیادی دارد. آنها او را جوان پرانرژی می دانند که می تواند جان تازه ای به مبارزات آقای رامنی بدهد.

پل رایان عقیده دارد دولت باید مخارج خود را کمتر کند تا بتواند کسری بودجه را از بین ببرد، برنامه بیمه درمانی دولتی برای بازنشستگان و برنامه سلامت و بهداشت برای افراد بالای ۶۵ سال. اما مخالفان او می گوید سابقه اجرایی و ریاستی کمی دارد که او را برای عهده دار شدن یکی از حیاتی ترین پست های سیاسی کاندیدای ضعیفی جلوه می دهد.

آقای رایان مخالف سرسخت سقط جنین و ایجاد محدودیت در قوانین حمل اسلحه است.

جو بایدن ریاست کمیته خارجی سنا بوده و در زمینه سیاست های خارجی اطلاعات زیادی دارد. تلاش های زیادی در زمینه حقوق زنان و اقلیت ها انجام داده است. در مواقعی سخنان صریح و نسنجیده اش بحث های زیادی به راه انداخته است. به عنوان مثال چندی پیش آقای بایدن پیش از اینکه باراک اوباما نظر خود را درباره ازدواج همجنسگرایان بیان کند، گفت در این زمینه مخالفتی ندارد. در پی این سخنان بود که باراک اوباما به سرعت نظرش را درباره همجنسگرایان ابراز کرد.

در سال ۲۰۰۸ در رقابت های ریاست جمهوری شرکت کرد، اما به دلیل حضور پر رنگ هیلاری کلینتون و باراک اوباما، بعد از مدت کوتاهی از رقابت ها خارج شد.

بعد از آن باراک اوباما او را برای مقام معاونت خود معرفی کرد. آقای اوباما تجربه چشمگیر جو بایدن و همچنین محبوبیت زیاد او را در میان طبقه کارگر آمریکا را دلیل انتخاب خود معرفی کرد.

خارج از دنیای سیاست

خارج از سیاست، پل رایان معروفیت خود را در ورزش کسب کرده است. معروف است که او P۹۰X را که یک برنامه ورزشی دشوار است، به اعضای کنگره آمریکا معرفی کرده است.

پل رایان زندگی لوکسی نداشته است. در شانزده سالگی پدر خود را از دست داده، با کمک مالی دولت درس خوانده و توانسته راه خود را به مجلس نمایندگان باز کند.

برخلاف رویه معمول سیاستمداران در آمریکا، جو بایدن در مدت فعالیت های سیاسی خود، در واشنگتن زندگی نکرده و زمان زیادی را در ایالت دِلاور سپری کرده است.

پسرش "بو بایدن" عضو نیروی ارتش آمریکا بوده و برای ماموریت یک سال را در عراق سپری کرده است. در یکی از سخنرانی هایش، جو بایدن گفت این ماموریت پسرش باعث شده از نزدیک با دشواری های خانواده نیروهای ارتش آمریکا آشنا شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.