دادگاه مادر کودک آزار را به ۹۹ سال زندان محکوم کرد

به روز شده:  15:03 گرينويچ - شنبه 13 اکتبر 2012 - 22 مهر 1391
الیزابت اسکالونا

بنابر اطلاعات منتشر شده درباره خانم اسکالونا، او خود قربانی خشونت و کودک آزاری است

دادگاهی در تگزاس آمریکا مادر ۲۳ ساله ۵ کودک را به علت تنبیه بدنی شدید دختر ۲ ساله اش به ۹۹ سال زندان محکوم کرد.

قاضی دادگاه ایالتی شهر دالاس به الیزابت اسکالونا گفته که او حق درخواست تجدید نظر دارد اما برابر حکم فعلی، او پیش از آنکه بتواند هرگونه درخواست عفو یا کاهش مجازاتی بکند باید ۳۰ سال را در زندان بماند.

الیزابت اسکالونا تابستان سال گذشته و هنگامی که دختر ۲ ساله اش جاسلین از عهده یادگیری آداب توالت رفتن بر نیامد، او را به شدت کتک زد و دستهایش را با چسب مایع قوی به دیوار چسباند و بارها به سر او ضربه زد؛ به طوری که وقتی جاسلین به بیمارستان انتقال یافت به حالت اغما فرو رفته بود؛ پزشکان کبودی‌های فراوانی بر بدن او مشاهده کردند و آزمایش‌ها جراحات جدی به سر و مغز جاسلین را نشان داد.

وکیل خانم اسکالونا گفته که حکم ۹۹ سال زندان برای موکلش "بسیار شدید" است و او به این حکم اعتراض خواهد کرد.

بنابر اطلاعات منتشر شده درباره خانم اسکالونا، او خود قربانی خشونت و کودک آزاری است. از ۱۳ سالگی با مواد اعتیادآور آشنا بوده و حتی در دوران بارداری ماری جوآنا استفاده کرده است.

دادگاه از هنگام بازداشت خانم اسکالونا سرپرستی ۵ کودک او را در اختیار مقام های رسمی مددکاری قرار داده و اکنون با گذشت حدود یکسال افلیا اسکالونا، مادر بزرگ جاسلین، سرپرستی او و چهار کودک دیگر دخترش را بر عهده گرفته است.

کودک آزاری در آمریکا جرمی بسیار جدی محسوب می شود و دادگاه می تواند برای مجرمان از احکام تعلیقی تا حبس ابد مجازات تعیین کند.

تحقیقات متعدد روانشناسی نشان داده اند که میان تنبیه بدنی کودک توسط والدین و رفتار ضد اجتماعی این کودکان در دوران بزرگسالی رابطه ای مستقیم وجود دارد.

همزمان پژوهش‌ها از رابطه میان کمبود اعتماد بنفس در بزرگسالی و تنبیه بدنی در دوران کودکی پرده بر داشته اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.