اعتصاب عمومی یونان به درگیری پراکنده میان پلیس و معترضین انجامید

به روز شده:  15:17 گرينويچ - پنج شنبه 18 اکتبر 2012 - 27 مهر 1391

رهبران اتحادیه های کارگری می گویند که موج جدید سیاستهای ریاضتی، کاهش دستمزد کارگران، کارمندان و حقوق بازنشستگان راه حل نیست و تنها اوضاع مردم یونان را بدتر خواهد کرد

در یونان اعتصاب عمومی در اعتراض به دور جدید سیاستهای ریاضت اقتصادی دولت آغاز شده است.

هزاران نفر معترضین سعی داشته اند خود را به میدان مرکزی شهر آتن، پایتخت یونان، برسانند اما پلیس راه آنها را بسته است.

درگیریهایی میان پلیس و معترضان در آتن رخ داده و گزارشها حکایت از آن دارد که در دیگر شهرهای یونان نیز راهپیمایی هایی صورت گرفته است.

این اعتصاب، بیستمین روز اعتصاب سراسری در یونان از زمان بروز بحران اقتصادی آن کشور است.

رانندگان تاکسی، کارکنان کشتیرانی، پزشکان، معلمان و کارکنان برجهای مراقبت پرواز فرودگاهها از جمله گروههایی هستند که به اعتصاب پیوسته اند.

دولت یونان می گوید ناچار به اعمال سیاستهای ریاضتی جدید است چون بدون کاهش هزینه ها، قسط بعدی وام مورد نیاز برای جلوگیری از ورشکستگی اقتصاد یونان پرداخته نخواهد شد.

این دولت در حال آماده کردن بودجه ای با ۱۱.۵ میلیارد یورو کاهش هزینه است تا این که بتواند قسط بعدی وام ۳۱.۵ میلیارد یورویی توافق شده را پیش از پایان سال از کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول دریافت کند.

یونان بدون دریافت این وام قادر به بازپرداخت بدهی های خارجی و حقوق کارکنان نخواهد بود.

رهبران اتحادیه های کارگری می گویند که موج جدید سیاستهای ریاضتی، کاهش دستمزد کارگران، کارمندان و حقوق بازنشستگان راه حل نیست و تنها اوضاع مردم یونان را بدتر خواهد کرد.

یونان در طول پنج سال گذشته در رکود اقتصادی به سر برده است و بیش از یک چهارم جمعیت فعال آن بیکار است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.