نیوزویک به انتشار نسخه چاپی خود پایان می‎دهد

به روز شده:  18:22 گرينويچ - پنج شنبه 18 اکتبر 2012 - 27 مهر 1391

هزینه بالای انتشار نسخه چاپی به معنای افزایش قیمت نیوزویک است

مجله آمریکایی نیوزویک که سابقه ای ۸۰ ساله در زمینه انتشار مقالات و تحلیلهای خبری دارد، در حال تبدیل شدن به نشریه ای صرفا آنلاین است.

آخرین نسخه چاپی این نشریه در تاریخ ۳۱ دسامبر منتشر خواهد شد.

این اقدام نمونه ای از تمایل روزافزون روزنامه ها و مجلات به سمت آنلاین شدن است؛ زیرا هم درآمد حاصل از آگهی های تبلیغاتی - به شیوه سنتی - در حال کاهش است و هم روز به روز بر تعداد مخاطبان نشریات آنلاین اضافه می شود.

دو سال پیش، نیوزویک و گروه خبری اینترنتی 'دیلی بیست' در یکدیگر ادغام شدند.

تینا براون، بنیانگذار دیلی بیست گفت که اکنون سایتش در هر ماه، بیش از ۱۵ میلیون بازدیدکننده دارد که نسبت به سال گذشته، ۷۰ درصد افزایش داشته است.

او در بیانیه ای گفت: کنار گذاشتن نسخه چاپی "تصمیم فوق العاده سختی بود."

"در حالی که سال آینده به استقبال ۸۰ سالگی نیوزویک می‌رویم، باید آن شیوه روزنامه نگاری را که به این مجله معنا و مفهوم می‌بخشد، کماکان حفظ کنیم و به سمت آینده تمام الکترونیک گام برداریم."

تغییر شیوه انتشار نشریه، از چاپی به الکترونیکی بنابر بیانیه دیلی بیست، مشکلاتی است که "صنعت تولید و توزیع نشریه های چاپی با آن مواجه است" و این کار برای حفظ کیفیت قوی نشریه و نوع روزنامه نگاری نشریه لازم است.

مجله خبری نیوزویک، زمانی دومین نشریه هفتگی پرفروش – پس از تایم – بود، اما کاهش تیراژ و آگهی‌های تبلیغاتی، نیوزویک را به یک نشریه زیانده تبدیل کرد.

در اوت ۲۰۱۰، نیوزویک توسط کمپانی انتشاراتی واشنگتن پست به سیدنی هارمن فروخته شد و سه ماه پس از آن، با دیلی بیست ادغام شد.

تینا براون، سردبیر سابق ونیتی فیر (Vanity Fair) و نیویورکر است. او همچنین همسر هارولد اوانز، روزنامه نگار مشهور بریتانیاست که لقب شوالیه دریافت کرده و به همین خاطر، خود او نیز لیدی اوانز خطاب می‌شود.

او در سال ۲۰۰۸ با بری دیلر یک تیم تشکیل داد و وبسایت دیلی بیست را راه اندازی کرد. نام این وبسایت برگرفته شده از اسم یک روزنامه تخیلی در رمان اسکوپ (Scoop)، اثر اولین وو (Evelyn Waugh) است که در سال ۱۹۳۸ منتشر شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.