افزایش قاچاق انسان به بریتانیا

به روز شده:  12:56 گرينويچ - پنج شنبه 18 اکتبر 2012 - 27 مهر 1391
قاچاق انسان

افزایش قاچاق انسان به بریتانیا

براساس آخرین برآوردهای دولت بریتانیا، آمار قاچاق انسان به این کشور افزایش یافته است.

گروه تحقیقی که در سطح معاونت چندین وزرارتخانه بریتانیا تحقیقاتی را در این خصوص انجام داده است، اعلام کرد سال گذشته ۹۴۶ نفر قربانی این قاچاق شدند و در مقایسه با سال ۲۰۱۰ که ۷۱۰ نفر قربانی آن شده بودند، این آمار افزایش یافته است.

این گزارش همچنین می‌گوید که باندهای جرم و جنایت از چین، ویتنام ،نیجریه و شرق اروپا بزرگترین تهدید بریتانیا در خصوص قاچاق انسان هستند.

دولت گفته کلید این مسئله همکاری میان بخش‌های مختلف و مقامات و مسئولان در خارج از کشور است.

در حال حاضر آمار رسمی از تعداد قربانیان قاچاق انسان که سالانه به بریتانیا وارد می‌شوند وجود ندارد.

براساس این گزارش سال گذشته ۷۱۲ فرد بزرگسال و ۲۳۴ کودک قربانی قاچاق انسان در بریتانیا نجات یافته مورد حمایت یک مرکز دولتی نگهداری از قربانیان قاچاق قرار دارند.

اما در سال ۲۰۱۰ حدود ۱۸۶ فرد بزرگسال و ۵۲۴ کودک به بریتانیا قاچاق شده‌ بودند.

در این گزارش مفصل، دو مورد مربوط به قاچاق اعضای بدن تشریح داده شده که قبل از انجام جراحی بر روی فرد قاچاق شده متوقف شده اند.

یک نفر به برنامه ریزی فروش کلیه قربانیان متهم است.

این گزارش همچنین گفته آمار کودکانی که مجبور به کار‌های خلاف نظیر تکدی‌گری درخیابان می‌شوند نیز افزایش یافته است.

زندگی بهتر

کوین هایلند از پلیس لندن گفته است برخی از قربانیان با کانتینر به بریتانیا آورده می‌شوند ولی عمده این افراد به شکل قانونی وارد کشور می‌شوند و اغلب قاچاقچیان آنها را همراهی می‌کنند.

به گفته آقای هایلند بسیاری از این افراد به دنبال زندگی بهتر به بریتانیا می‌آیند.

او همچنین گفته اغلب "شناسایی قربانیان قاچاق توسط نیروهای مرزی غیر ممکن" است، زیرا این افراد خودشان هم نمی‌دانند که هدف قاچاق قرار گرفته‌اند.

این مقام پلیس لندن اضافه کرد که بسیاری از قربانیان با وعده کار در هتل یا مترجمی به کشور می‌آیند، اما به محض ورود به بریتانیا مورد "تهدید و ارعاب" قرار می‌گیرند. به محض ورود به بریتانیا آنها مجبور به کارگری و کارهای سخت شده و یا مورد سواستفاده جنسی قرار می‌گیرند گاهی نیز مجبور به هر دو کار می‌شوند.

در لندن پلیس با بیش از ۱۰۰ مورد پرونده قاچاق در سال برخورد می‌کند، برخی از این پرونده‌ها حدود ۴۰۰ قربانی دارد اما عمده این پرونده‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ قربانی دارند.

براساس این گزارش، تاکنون بیشترین آمار قربانیان قاچاق با ملیت نیجریه‌ای هستند، اما بخش عمده قربانیان قاچاق اروپای شرقی اهل رومانی هستند.

گفته شده حدود ۹۲ گروه جنایتکار در بریتانیا وجود دارد که در قاچاق انسان دخیل هستند. در همین حال به ۱۴۲ نفر متهم در خصوص موضوع خاص قاچاق انسان تفهیم اتهام شده است.

مارک هارپر، معاون وزیر کشور بریتانیا در امور مهاجرت گفته باید "آگاهی دهی" در خصوص آنچه در حال روی دادن است افزایش یابد.

او گفته دولت در حال تلاش برای سرکوب تجارت انسان است، تجارتی که "بردگی مدرن" است.

آقای هارپر گفته مسئولان در تلاش هستند تا بر خلاف گذشته "قربانیان این قاچاق به عنوان قربانی و نه مجرم تحت مراقبت و درمان قرار بگیرند."

.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.