نظرسنجی بی‌بی‌سی: غیرآمریکایی‌ها اوباما را به رامنی ترجیح می‌دهند

به روز شده:  08:05 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391

نظرسنجی تازه سرویس جهانی بی‌بی‌سی که در ۲۱ کشور انجام شده، نشان می‌دهد که شهروندان این کشورها به طور چشمگیری باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی ایالات متحده و نامزد حزب دموکرات را به عنوان رییس‌جمهور بعدی آمریکا به میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواه ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی که از ۳ ژوئیه تا ۳ سپتامبر انجام شده، نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان ترجیح می‌دهند که آقای اوباما دوباره به ریاست‌جمهوری انتخاب شود، در حالی که تنها ۹ درصد شرکت‌کنندگان از ریاست‌جمهوری آقای رامنی حمایت کرده‌اند.

پاسخ‌دهندگان فرانسوی بیش از هر کشور دیگر طرفدار اوباما بوده‌اند و ۷۲ درصد آنها از او پشتیبانی کرده‌اند.

آقای اوباما در میان شهروندان استرالیا (۶۷ درصد)، کانادا (۶۶ درصد) و بریتانیا (۶۵ درصد) نیز حمایت چشمگیری داشته است.

پاکستان تنها کشوری است که در آن نسبت کسانی که ریاست‌جمهوری رامنی را ترجیح می‌دهند از حامیان اوباما بیشتر بوده است.

البته اکثریت پاسخ‌دهندگان طرفدار هیچ یک از دو نامزده نبوده‌اند و ۱۴درصد آنها هوادار ریاست‌جمهوری رامنی و تنها ۱۱درصد حامی اوباما بوده‌اند.

نتایج این نظرسنجی شباهت بسیاری به نتایج نظرسنجی مشابه بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۸ دارند.

محبوبیت آقای اوباما نسبت به چهار سال پیش در کشورهایی چون فرانسه، برزیل، اندونزی و ترکیه بالا رفته، در حالی که در کشورهایی مانند کنیا و لهستان و چین پایین آمده است.

ترجیح اکید جهانی اوباما به رامنی، برعکس وضعیت محبوبیت آن دو در خود ایالات متحده است، جایی که هر دو نامزد رقابتی دوشادوش یکدیگر دارند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در روز ششم نوامبر برگزار می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.