بشار اسد 'عفو عمومی' اعلام کرد

به روز شده:  08:50 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391

اعلام عفو عمومی بشار اسد سه روز قبل از موعد پیشنهادی نماینده جامعه بین‌الملل در سوریه برای برقراری آتش بس در این کشور صورت می‌گیرد

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور اعلام عفو عمومی کرده است.

بنا بر اعلام تلویزیون سوریه، این عفو عمومی تمام مجرمانی را که تا امروز، سه شنبه (۲۳ اکتبر) مرتکب هر جرمی غیر از "جنایات تروریستی" شده‌اند، شامل می‌شود.

بر اساس این اعلام، در این عفو عمومی "مجرمانی" بخشیده می‌شوند که خود را تسلیم دولت کنند.

هنوز مشخص نیست مجرمان زندانی هم شامل این عفو می‌شوند یا نه.

اعلام عفو عمومی در سوریه تنها سه روز پیش از عید قربان، زمان پیشنهادی اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای برقراری آتش‌بس در سوریه صورت می‌گیرد.

رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه، 21 اکتبر در بیانیه‌ای بعد از دیدار با آقای ابراهیمی اعلام کرد که از هر راه حلی برای پایان دادن به بحران سوریه تا زمانی که به تمامیت ارضی آن کشور احترام گذاشته شود، استقبال می‌کند.

در این بیانیه پاسخ صریحی به پیشنهاد آقای ابراهیمی برای برقراری آتش بس در ایام عید قربان داده نشده بود.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که جنگنده‌های ارتش سوریه مناطقی از شهر حلب در شمال این کشور را بمباران کرده‌اند و درگیری‌ها در نقاط دیگر سوریه هم ادامه داشته است.

به گفته گروه 'ناظر بر حقوق بشر سوریه'، مستقر در لندن، یکی از مخالفان مسلح در درگیری‌های این شهر که در چند منطقه جریان داشت، کشته شد.

بنا بر اعلام همین گروه، در شهر حرستا در حومه دمشق نیز دست کم دو نفر از مخالفان مسلح حکومت سوریه در جریان درگیری‌ها کشته شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.