توفان دریایی تمساح ها را به شهرهای جامائیکا برد

به روز شده:  01:06 گرينويچ - پنج شنبه 25 اکتبر 2012 - 04 آبان 1391

در حالی که مردم جامائیکا از ترس توفان دریایی سندی به پناهگاه‌ها رفته‌اند، گزارش شده که طغیان آب تمساح های غول پیکر را به شهرها آورده است.

باران های سیل آسا همراه با تندبادهایی به سرعت ۱۲۵ کیلومتر در ساعت، سواحل جامائیکا را که جزیره ای در دریای کارائیب است، فرا گرفته و مدارس و فرودگاهها را به تعطیلی کشانده است.

در بسیاری از شهرهای جامائیکا وضعیت فوق العاده و مقررات آمد و شد وضع شده است. در کینگستون، پایتخت این کشور، باران های موسمی به رانش زمین انجامیده است.

انتظار می رود که توفان دریایی سندی پس از جامائیکا به سواحل هائیتی برسد. هائیتی که فقیرترین کشور قاره آمریکاست هنوز با مصائب زلزله سال ۲۰۱۰ دست و پنجه نرم می کند و دهها هزار نفر از مردم این کشور همچنان در آلونک ها و اقامتگاههای موقتی به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، توفان و بالا آمدن سطح آب تمساح ها را از جلگه های محل زندگی شان به مناطق مسکونی در شهرهای جنوبی آورده است.

همزمان پورتیا سیمپسون، نخست وزیر جامائیکا، اعلام کرده خطر توفان دریایی سندی "جدی" است. آقای سیمپسون سفر خود را به کانادا نیمه کاره گذاشته و به جامائیکا بازگشته است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.