رابطه میان 'خداوند و حاملگی' سیاست‌مدار آمریکایی را به دردسر انداخت

به روز شده:  22:48 گرينويچ - چهارشنبه 24 اکتبر 2012 - 03 آبان 1391
ریچارد مورداک، سیاستمدار جمهوریخواه آمریکایی

آقای مورداک که از ایالت ایندینیا نامزد انتخابات کنگره آمریکا شده روز چهارشنبه به رسانه ها گفت که از آنچه اظهار داشته پشیمان است.

ریچارد مورداک، نامزد جمهوریخواه انتخابات کنگره آمریکا به خاطر آنچه درباره رابطه میان حاملگی ناشی از تجاوز و خواست خداوند گفته بود، اظهار پشیمانی کرده است.

آقای مورداک این اظهار نظر را در یک مناظره انتخاباتی با رقیب دموکراتش مطرح کرده بود و در رابطه با موضوع سقط جنین گفته بود که اگر بر اثر تجاوز به یک زن او باردار شود، این خواست خداوند بوده است.

جمهوریخواهان به طور سنتی و بر اساس باورهای مسیحیت با سقط جنین مخالفند و این موضوع همواره در هنگام کارزارهای انتخاباتی یکی از محورهای اختلاف نظر آنها با دموکرات هاست.

آقای مورداک که از ایالت ایندیانا نامزد انتخابات کنگره آمریکا شده روز چهارشنبه (۲۴ اکتبر - سوم آبان) به رسانه ها گفت که از آنچه اظهار داشته پشیمان است.

ستاد انتخاباتی میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده، اعلام کرده همچنان از ریچارد مورداک حمایت می کند اگر چه با اظهار نظر او مخالف است.

این اظهار نظر که با واکنش های منفی بسیاری روبرو شده، در حالی ایراد شد که دو هفته مانده به زمان برگزاری انتخابات، هر دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات می کوشند تا رای زنان را به سمت صندوق های خود سوق دهند.

دو ماه پیش هم یک سیاستمدار جمهوریخواه دیگر در اظهار نظری جنجالی گفته بود که به نظر او بدن زن می تواند به طور طبیعی 'مانع از شکل گیری نطفه ناشی از تجاوز جنسی' شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.