برلوسکونی به چهار سال زندان محکوم شد

به روز شده:  15:00 گرينويچ - جمعه 26 اکتبر 2012 - 05 آبان 1391

سیلویو برلوسکونی علاوه بر اتهامات مالیاتی درگیر رسوایی‌های جنسی هم هست

دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به خاطر فرار مالیاتی به چهار سال زندان محکوم کرده است.

این پرونده با خرید حق پخش تلویزیونی فیلم‌های آمریکایی ارتباط دارد و به گفته دادستانی، بنگاه رسانه‌ای آقای برلوسکونی قراردادهایی امضا کرده که به موجب آنها میلیون‌ها دلار درآمد غیرقانونی و بدون پرداخت مالیات عایدش شده است.

انتظار می‌رود که آقای برلوسکونی به این حکم اعتراض کند. او در سال‌های گذشته با موارد مشابهی در فعالیت‌های اقتصادی خود روبرو بوده است. البته همه این پرونده‌ها یا به تبرئه او منجر شده یا با اطاله دادرسی رسیدگی به پرونده منتفی شده است.

نخست وزیر سابق ایتالیا پیشتر درگیر رسوایی‌های جنسی نیز بوده است. آقای برلوسکونی متهم شده بود با دختران جوان، از جمله دختری زیر هجده سال، که مطابق قوانین اروپا کودک محسوب می‌شده، در ازای پرداخت پول رابطه جنسی برقرار کرده است.

او این اتهامات را "بی‌معنی" خوانده و در توضیح رابطه خود با دختر مورد بحث، ملقب به "روبی"، گفته بود که فکر می‌کرده است او نوه حسنی مبارک، رییس جمهور پیشین مصر است.

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا همچنین یک پرونده رشوه نیز داشت که رسیدگی به آن متوقف شد.

آقای برلوسکونی سال گذشته با کناره گیری از پست خود اعلام کرده که دیگر قصد بازگشت به قدرت را ندارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.