فراخوان القاعده به مسلمانان: غربی‌ها را بدزدید

به روز شده:  13:04 گرينويچ - شنبه 27 اکتبر 2012 - 06 آبان 1391

ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده، مسلمانان را به ربودن غربی‌ها فراخوانده و از مصری‌ها خواسته که انقلاب خود برای برقراری قوانین اسلامی را از سر بگیرند.

او گفته: "ما به یاری خدا به دنبال گرفتن آنها هستیم و مسلمانان را به گرفتن اهالی کشورهایی که با مسلمانان در جنگند ترغیب می‌کنیم، تا به این ترتیب بتوانیم اسرای خود را آزاد کنیم."

او گفته زبان زور تنها زبانی است که غربی‌ها آن را می‌فهمند.

رهبر القاعده در پیغام ویدئویی خود، که در وبسایت‌های جهادی اسلام‌گرا منتشر شده، همچنین باراک اوباما را دروغگو خوانده و از او خواسته که به شکست آمریکا در عراق، افغانستان و شمال آفریقا اعتراف کند.

ایمن الظواهری با انتقاد از محمد مرسی، رییس‌جمهور مصر و عضو پیشین اخوان‌المسلمین، او را فاسد دانسته و گفته که مصر شاهد نبردی میان اقلیتی سکولار و اکثریتی مسلمان است که خواهان اجرای قوانین اسلامی در کشور هستند.

او، که اصالتا مصری است، گفته مصری‌ها می‌‎خواهند دولتشان از نفوذ آمریکا خارج شود و شاهد پیروزی فلسطین بر اسرائیل باشند.

آقای ظواهری گفته: "نبرد پایان نگرفته. انقلاب باید ادامه یابد و امت اسلامی باید تا رسیدن به خواسته‌هایش و رهایی از چنگ قوای فاسد به ایثار ادامه دهد."

او علاوه بر اینها با اشاره به بحران سوریه مسلمانان را، به ویژه در کشورهای همسایه سوریه، به پیوستن به "قیام" فراخوانده و از جامعه جهانی انتقاد کرده که به حکومت بشار اسد "مجوز کشتار" داده است.

ایمن الظواهری از سال گذشته و پس از کشته شدن بن‌لادن، رهبری القاعده را بر عهده گرفته است. نیروهای آمریکایی ماه مه سال گذشته به محل اختفای بن‌لادن در پاکستان ریختند، او را کشتند و جسدش را به دریا انداختند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.