بازداشت خواننده قدیمی پاپ به اتهام آزار جنسی کودکان

به روز شده:  12:25 گرينويچ - 28 اکتبر 2012 - 07 آبان 1391

گری گلیتر که اکنون بیش از ۶۰ سال سن دارد در سال ۲۰۰۶ در ویتنام به جرم داشتن رابطه جنسی با کودکان زندانی شده بود

پلیس بریتانیا در ادامه رسیدگی به ماجرای رسوایی جنسی جیمی سویل، مجری سابق رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی، گری گلیتر، یک خواننده قدیمی موسیقی پاپ را بازداشت کرده است.

گری گلیتر که اکنون بیش از ۶۰ سال سن دارد در سال ۲۰۰۶ در ویتنام به جرم داشتن رابطه جنسی با کودکان زندانی شده بود.

به تازگی یک نفر به عنوان شاهد به پلیس گفته است که ده ها سال پیش هم گری گلیتر را در حال رابطه جنسی با یک دختر کم سن و سال در اتاق جیمی سویل در بی‌بی‌سی دیده بود.

جیمی سویل که سال گذشته در سن ۸۴ سالگی درگذشت، در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی چهره ای بسیار مشهور بود و پلیس می‌گوید که ممکن است در طول ۴۰ سال به صدها نفر، از جمله دختران و پسران کم سن و سال، آزار جنسی رسانده باشد.

در مواردی، این آزار در ساختمان های اداری بی‌بی‌سی انجام شده است.

جرج انتویسل، مدیر عامل بی‌بی‌سی گفته است که در گذشته "مشکلات فرهنگی گسترده‌تری" در بی‌بی‌سی وجود داشته که به جیمی سویل اجازه سوء رفتار جنسی داده است.

به گفته آقای انتویسل، بی‌بی‌سی در حال حاضر حدود ده مورد 'اتهامات جدی' در ارتباط با کارکنان خود در گذشته و حال را در حال بررسی دارد.

پلیس لندن گفته است که حدود چهارصد شکایت از جیمی سویل دریافت شده و یک تیم ویژه در حال پیگیری این شکایتهاست.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.