توفان سندی به سواحل شرقی آمریکا نزدیک می شود

به روز شده:  18:09 گرينويچ - 28 اکتبر 2012 - 07 آبان 1391

همزمان با نزدیک شدن توفان سندی به سواحل شرقی آمریکا، شهردار نیویورک دستور تخلیه ۳۷۵ هزار نفر از ساکنان بخش‌های مختلف این شهر را داده است و در هشت ایالت آمریکا حالت فوق العاده اعلام شده است.

گزارش ها از لغو صدها پرواز به فرودگاههای نیویورک حکایت دارد.

براساس برنامه‌ریزی های انجام شده حرکت قطارهای زیر زمینی و سیستم حمل و نقل عمومی در نیویورک یکشنبه شب ( ۲۸ اکتبر) متوقف خواهد شد. مدارس نیو یورک هم فردا تعطیل خواهند بود.

پیشتر گفته شده بود که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ناچار به تغییر برنامه های مبارزات انتخاباتی خود شده اند.

توفان سندی تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و انتظار می‌رود که با آمیخته شدن این توفان با تند باد زمستانی غرب آمریکا شدت بیشتری پیدا کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نشستی با مقامات نهاد های امدارسان روش های آماده سازی و مقابله با توفان را مورد بررسی قرار داده است.

در همین حال میت رامنی، کاندیدای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری، مجبور شده است که سفر امروزش را به ایالت ویرجینیا لغو کند.

ایالت های مهمی چون فلوریدا و اوهایو که می توانند سرنوشت انتخابات را تعیین کنند درمسیر این توفان قرار دارند و از همین رو تحلیل‌گران می‌گویند نحوه مقابله با توفان می‌تواند در برگزاری انتخابات تاثیر بگذارد.

انتظار می رود حدود ۶۰ میلیون نفر تحت تاثیر این توفان قرار بگیرند.

این طوفان تاکنون در جزایر کارائیب باعث مرگ حدود ۶۰ نفر شده است

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.