اعلام وضعیت اضطراری در ایالت‌های شرقی آمریکا

به روز شده:  06:11 گرينويچ - دوشنبه 29 اکتبر 2012 - 08 آبان 1391

سیستم حمل و نقل عمومی در ایالت‌های شرقی آمریکا فعلا کار نمی‌کند

باراک اوباما از آمریکایی‌ها خواسته است که توفان سندی را جدی بگیرند و مقامات ایالت‌های شرقی آمریکا در آستانه رسیدن این توفان وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

مدارس و سیستم های حمل و نقل عمومی در چندین ایالت تعطیل شده اند و زندگی ده ها میلیون نفر نفر تحت تأثیر قرار گرفته است.

متخصصان هشدار داده اند که توفان سندی با رسیدن به خاک آمریکا ممکن است به یک ابرتوفان تبدیل شود.

آقای اوباما از شهروندان ایالت های شرقی خواسته است که در مکان های امن پناه بگیرند و به توصیه های مقامات توجه کنند.

شرکت های هواپیمایی بین المللی مانند ایرفرانس، بریتیش ایرویز و ویرجین آتلانتیک پروازهای خود را بر فراز اقیانوس اطلس متوقف کرده اند.

نیویورک، بالتیمور، نیوآرک، واشنگتن، بوستن و فیلادلفیا از جمله شهرهایی هستند که پروازهای بین المللی از اروپا و به مقصد اروپا از آنها متوقف شده است.

تحلیل

"توفان سندی به باراک اوباما فرصت می‌دهد که در سطحی بالاتر از سطح سیاست و در قامت رئیس جمهور عرض اندام کند، اما تأثیر هر گونه ناکامی احتمالی، فوق العاده خواهد بود و مشکلات به پای او نوشته خواهد شد"

مارک ماردل، سردبیر آمریکای شمالی بی‌بی‌سی

انتظار می رود که توفان سندی که سرعت آن گاه به ۷۵ مایل در ساعت می رسد، باعث بالا آمدن سطح آب اقیانوس در مناطقی مانند لانگ آیلند و بندر نیویورک شود و جان ساکنان این مناطق را به خطر بیندازد.

انتظار می رود که امروز دوشنبه ۲۹ اکتبر (۸ آبان) توفان در مکانی بین ویرجینیا و جنوب نیوانگلند به خاک آمریکا برسد و با رسیدن به خشکی، شدت آن افزایش یابد.

این توفان احتمالا با توفانی زمستانی که از غرب می آید ادغام خواهد شد و شرایط خطرناکی به وجود خواهد آورد.

توفان و انتخابات

برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های شرقی این کشور تحت تأثیر توفان سندی قرار گرفته و تعدادی از این برنامه ها لغو شده است.

میت رامنی یکی از برنامه های خود را در ایالت ویرجینیا لغو کرده و ستاد تبلیغاتی باراک اوباما هم اعلام کرده که برنامه هایش را در ایالت های کلورادو و ویرجینیا برگزار نخواهد کرد.

باراک اوباما قرار بود امروز برای تبلیغ انتخاباتی در اوهایو، یکی از ایالت هایی که در انتخابات نقش کلیدی ایفا می کند، حضور یابد، اما برنامه خود را لغو کرد تا به واشنگتن باز گردد و بر نحوه آمادگی برای توفان نظارت کند.

او با این حال امروز به همراه بیل کلینتون در برنامه ای در فلوریدا حضور خواهد یافت.

آقای اوباما دیروز به هنگام بازدید از سازمان مدیریت بحران فدرال در واشنگتن گفت که دولت در واکنش به توفان سندی به سرعت و به طور جدی واکنش نشان خواهد داد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.