تیراندازی در جشن عروسی در عربستان دهها کشته و زخمی برجای گذاشت

به روز شده:  10:51 گرينويچ - چهارشنبه 31 اکتبر 2012 - 10 آبان 1391
عروسی در عربستان - عکس آرشیوی

ماه گذشته دولت عربستان تیراندازی در مراسم عروسی را ممنوع کرد

چندین میهمان یک جشن عروسی در عربستان سعودی اثر آتش سوزی و برق گرفتگی کشته و زخمی شدند.

روز چهارشنبه، ١٠ آبان (٣١ اکتبر)، منابع خبری گزارش کردند که وقوع آتش سوزی در یک جشن عروسی در فرمانداری بقیق، منطقه شرقیه عربستان سعودی، باعث کشته شدن دست کم بیست و سه نفر و زخمی شدن بیش از سی نفر شد.

به گفته منابع محلی، این حادثه شامگاه گذشته روی داد و آتش سوزی پس از آن آغاز شد که تعدادی از میهمانان به نشانه شادمانی، به تیراندازی هوایی پرداختند.

ظاهرا اصابت گلوله به یک کابل برق باعث آتش سوزی و همچنین اتصال آن به در فلزی شد و اکثر کشته شدگان هنگام فرار از محل آتش سوزی، در اثر تماس با این در دچار برق گرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.

مطابق سنت رایج در عربستان سعودی، محل میهمانان زن و مرد از هم جدا بود و آتش سوزی در بخش زنانه روی داد. در نتیجه، اکثر قربانیان این حادثه زنان و کودکان بوده اند.

تصاویری که پس از این واقعه در وبسایت یک روزنامه محلی انتشار یافته محوطه ای بزرگ پر از صندلی های نیمه سوخته و تیرکی را نشان می دهد که ظاهرا در چراغانی به کار رفته بود.

تمامی کشته شدگان این واقعه از اعضای یک قبیله بودند.

ماه گذشته، دولت عربستان تیراندازی در مراسم عروسی را که رسمی سنتی است ممنوع کرد اما ظاهرا شرکت کنندگان ار این عروسی، به دستور دولت وقعی نگذاشته بودند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش کرده است که امیر محمد بن فهد، استاندار شرقیه دستور انجام تحقیقاتی در مورد این حادثه را صادر کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.