آنچه گذشت
لحظه به لحظه با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به روز شده:  07:54 گرينويچ - چهارشنبه 07 نوامبر 2012 - 17 آبان 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. سلام! پوشش لحظه به لحظه بی‌بی‌سی فارسی از اخبار و رویدادهای مرتبط با انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده را از اینجا دنبال کنید

 2. میلیون‌ها آمریکایی امروز برای انتخاب رییس‌جمهور خود به پای صندوق رای می‌روند

 3. در ایالت‌های شرقی آمریکا حوزه‌های رای‌گیری از ساعت ٦ صبح به وقت محلی به روی رای‌دهندگان باز شده‌اند

 4. جو بایدن، معاون باراک اوباما، که برای دور دوم ریاست‌جمهوری خود مبارزه می‌کند، با حضور در زادگاهش، شهر دلاور رای خود را به صندوق انداخت.

 5. باراک اوباما، رییس‌جمهور، خود پیشتر و به طور زودهنگام رایش را داده بود. رای‌گیری زودهنگام از ویژگی‌های جالب انتخابات آمریکا است.

 6. رای‌دهندگان آمریکایی در یک حوزه‌رای‌گیری در ایالت نیویورک صف کشیده‌اند. این حوزه رای‌گیری مدرسه‌ای بوده که توفان سندی آن را تخریب کرده است.

 7. اغلب ایالت‌های آمریکا به طور سنتی طرفدار یکی از احزاب دموکرات یا جمهوری‌خواه هستند. به این ترتیب ایالت‌های مردد که نظرشان بین دو حزب تغییر می‌کند سرنوشت‌ساز هستند. اینجا می‌توانید با این ایالت‌ها بیشتر آشنا شوید.

 8. گفته می‌شود که میت رامنی پس از رای دادن در شهر بلمونت ماساچوست به کلیولند، اوهایو و پنسیلوانیا خواهد رفت. چنین حرکت تبلیغاتی در میان نامزدهای انتخابات آمریکا چندان معمول نیست.

 9. هم اکنون صندوق‌های رای‌گیری در نیمی از ایالت‌های آمریکا باز شده‌اند.

 10. برخی می‌گویند که با توجه به استفاده از رای‌گیری زودهنگام در انتخابات آمریکا باید به جای "روز رای‌گیری" از عبارت "ماه رای‌گیری" استفاده کنند. در این دوره از انتخابات حدود ٣٠ میلیون آمریکایی رای زودهنگام داده‌اند.

 11. الکساندر ترشین، سناتور روس، که از ناظران انتخابات آمریکا است گفته به ناظران انتخاباتی دسترسی نامحدودی داده شده است.

 12. یک هنرمند آمریکایی چهره آقای اوباما و آقای رامنی، دو نامزد انتخاباتی را با استفاده از پفک چیتوز ساخته است.

 13. میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواه، به همراه همسرش در شهر بلمونت رای داد. او پس از رای خود باز هم نطق انتخاباتی خواهد کرد. در قوانین انتخابات آمریکا زمان تبلیغات محدود نشده است.

 14. بسیاری از ایرانیان انتخابات آمریکا را دنبال می‌کنند و پیامدهای آن برای ایران برایشان اهمیت دارد. منصور فرهنگ، استاد علوم سیاسی در این مقاله به این امر می‌پردازد.

 15. گزارش می‌شود که پیش از آغاز رای‌گیری در واشنگتن‌دی‌سی در برخی از حوزه‌های رای‌گیری صف‌های نسبتا طولانی تشکیل شده است.

 16. رای‌دهندگان آمریکایی می‌گویند که بازار کار، بازسازی اقتصادی و نظام درمانی از اولویت‌های آنان برای انتخاب نامزد موردنظرشان است.

 17. یک حوزه رای‌گیری در ایالت نیوهمپشایر. ایالت نیوهمپشایر از ایالت‌های سرنوشت‌سازی است که نمی‌توان با قطعیت گفت به کدام یک از نامزدها گرایش دارد.

 18. باراک اوباما دوره قبل این بخت را داشت که رای آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را جلب کند. آیا این بار هم چنین خواهد بود؟

 19. پل رایان، معاون میت رامنی، در ایالت ویسکانسین رای داد. ویسکانسین یکی از ایالت‌های سرنوشت‌ساز است و جمهوری‌خواهان امیدوارند یک معاون رییس‌جمهور اهل این ایالت آنها را در جلب رای مردمش یاری دهد.

 20. بازارهای سهام آمریکا در روز انتخابات رشد کوچکی را نشان می‌دهند.

 21. میلیون‌ها آمریکایی امروز در انتخابات شرکت می‌کنند، اما این همه ماجرا نیست. بسیاری هم هستند که رای نمی‌دهند.

 22. در حالی که میت رامنی تبلیغات انتخاباتی خود را ادامه می‌دهد، باراک اوباما روز آرامتری دارد. او بنا است چند مصاحبه کند و همچنین در یک مسابقه بسکتبال شرکت کند.

 23. انتخابات امروز آمریکا تکلیف رییس‌جمهور این کشور را برای چهار سال روشن می‌کند. کسی که بزرگترین اقتصاد جهان را، و قوایی نظامی را که بودجه‌ای تقریبا معادل هزینه‌های نظامی همه کشورها خواهند داشت هدایت خواهد کرد.

 24. تا کنون ٤٤ نفر رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بوده‌اند.

 25. باراک اوباما امروز بازدید سرزده‌ای از ستاد انتخاباتی خود در شیکاگو کرده است.

 26. انتخابات آمریکا خالی از جنجال نبوده است. در سال‌های اخیر پیروزی شکننده جورج بوش بر ال‌ گور در سال ٢٠٠٠ بحث‌برانگیز شده بود. انتخابات سال ١٩٦٠ هم، که در آن جان اف کندی بر ریچارد نیکسون پیروز شده بود، نزدیک و مناقشه‌برانگیز بود.

 27. یک رهبر مذهبی کنیایی برای پیروزی باراک اوباما دعا می‌کند. باراک حسین اوباما از پدری کنیایی به دنیا آمده است.

 28. توجه به انتخابات آمریکا تا جایی است که امروز دانش‌آموزان مدرسه‌ای در لندن انتخاباتی نمادین برگزار کردند. در این انتخابات آقای اوباما پیروز شد.

 29. انتخاب رییس‌جمهور در آمریکا شیوه‌ای منحصر به فرد دارد. این یادداشت به معرفی شیوه الکتورال کالج می‌پردازد.

 30. مقاله ای از علی عسگری دانشیار ایرانی گروه مدیریت بحران دانشگاه تورنتو و مقیم کانادا درباره تاثیر توفان سندی بر تبلیغات انتخاباتی آمریکا.

 31. میت رامنی نامزد حزب جمهوری خواه و همسرش رای خود را در ایالت ماساچوست به صندوق انداختند.

 32. اوباما یا رامنی: کدامیک برای ایران بهتر است؟ مقاله ای در بخش ناظران می گویند...

 33. خبر فوری

  خبرنگار بی بی سی فارسی در آمریکا می گوید چند ساعت از آغاز رای گیری گذشته اما هنوز ستادهای انتخاباتی برای جمع آوری پول با حامیانشان تماس می گیرند.

 34. ریچارد دالتون، سفیر سابق بریتانیا در گفت و گو با بی بی سی فارسی: باراک اوباما در رویکرد خود نسبت به ایران صادق بود و نیتی واقعی داشت، اما خیلی زود از حوزه مذاکره با ایران عقب نشینی کرد.. . .پرزیدنت اوباما و کشورهای غربی تصمیم گرفتند که به سمت وضع تحریم‌ها بروند و هر قدر هم که از رویکرد مذاکره و تحریم بصورت همزمان سخن می‌گویند ولی توجه و تمرکزشان روی اعمال فشار است تا ارائه پیشنهادهای سازنده در مذاکرات.

 35. گزارش ها حاکی از آن است که رای باراک اوباما نامزد حزب دمکرات اندکی بیشتر از میت رامنی نامزد جمهوری خواهان است. تا اعلام نتیجه نهایی انتخابات چند ساعت باقی مانده است.

 36. نیما اکبر‌پور بی بی سی فارسی: انتخابات ۲۰۱۲ ریاست‌جمهوری آمریکا را شاید بتوان بدون اغراق انتخاباتی دانست که بیشترین تعداد کاربران به طور آنلاین آن را دنبال می‌کنند. تعداد کاربران سایت‌هایی چون فیس‌بوک و توییتر در حالت بیشینه خود به سر می‌برد و مراجعه‌کنندگان و اعضای این سایت‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.

 37. خشایار جنیدی، خبرنگار بخش فارسی بی‌بی‌سی مستقر در شهر کلیولند در اوهایو: مردی که چشم‌هایش بسیار ضعیف است، در یک حوزه رای‌گیری به من گفت آخرین باری که رای داده، سال 1992 بوده، یعنی زمانی که بیل کلینتون انتخابات را برد. وقتی از او پرسیدم چرا امروز رای می دهد، گفت: "برای آنکه کشورم را نجات بدهم" و اضافه کرد که سیاست اقتصادی اوباما برای آمریکا خطرناک است.

 38. دموکرات ها و جمهوریخواه‌های آمریکا امروز به جز انتخاب رییس جمهور، درگیر رقابت حیاتی دیگری هم هستند و برای کنترل کنگره تلاش می‌کنند. دانیل نسا، خبرنگار بی بی سی به رقابت های حساس مجلس سنای آمریکا پرداخته است.

 39. آیا اقلیت‌ها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را زیر و رو خواهند کرد؟ لیانا آقاجانیان،روزنامه‌نگار مستقل آمریکایی در تحلیلی می‌گوید که اقلیت‌ها نقش حساسی در انتخابات ایفا می‌کنند

 40. برای آسان‌ترکردن رای‌گیری در مناطق زیادی از شرق آمریکا که آثار توفان سهمگین هفته گذشته هنوز در آنها مشهود است، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده است. در حالی که گفته می شود بیشتر حوزه‌های رای‌گیری در نیویورک به طور عادی به کار مشغول هستند، تعدادی دیگر از آنها در چادرها برپا شده‌اند. طبق مقررات اضطراری، مردم می توانند در هر حوزه‌‌ای که بتوانند حاضر شوند، رای بدهند و اتوبوس های ویژه ای برای تردد آنها در نظر گرفته شده است. در ایالت نیوجرسی، آراء ایمیلی و نیز آرایی که از طریق فکس فرستاده می شود، نیز قبول است.

 41. امید فراستی از کلیک فارسی در مطلبی می‌نویسد که اگر تعداد لایک‌ها معیار برنده انتخابات بود، باراک اوباما با فاصله زیادی برنده می‌شد.

  فیس‌بوک اوباما ٣١ میلیون لایک خورده و رامنی ١۲ میلیون، در توییتر اوباما ٢١ میلیون دنبال‌کننده دارد و رامنی فقط ١ میلیون و ۷٠٠ هزار. در یوتیوب اوباما ٢٥٧ هزار مشترک دارد و رامنی فقط ٢٨ هزار. اینستاگرم اوباما یک میلیون و نیم دنبال‌کننده دارد و حساب رامنی ٦٨ هزار.

 42. انتخابات آمریکا رای‌گیری در آمریکا برای انتخاب رئیس‌جمهوری جدید ادامه دارد و به زودی مراکز رای‌گیری در شرق آمریکا تعطیل خواهند شد

 43. پل رایان، شریک انتخاباتی میت رامنی نامزد حزب جمهوری‌خواه، در پیامی فوری از هواداران حزبش  خواسته در انتخابات شرکت کنند چون به گفته او تا این لحظه حضور دموکرات‌ها بسیار پررنگ بوده. این انتخابات، یکی از رقابتی‌ترین و پرهزینه ترین انتخابات آمریکا است.

   

 44. باب دیلن، خواننده سرشناس آمریکایی به روزنامه میامی هرالد گفته که باراک اوباما با "قاطعیت" پیروز خواهد شد. آقای دیلن از هواداران پر و پا قرص اوباما است

 45. فیس‌بوک ستاد انتخاباتی اوباما در ایالت فلوریدا که از ایالت های حساس به شمار می رود، در پیامی از کاربران خواسته تا خواندن پیام ها بر روی این شبکه را متوقف کنند و به پای صندوق های رای بروند.

 46. معمولا در انتخابات آمریکا توجه ویژه‌ای به برخی ایالت‌ها می‌شود. تا جایی که گفته می‌شود هیچ رئیس‌جمهوری بدون پیروزی در فلان ایالت، تا کنون به کاخ سفید راه نیافته است. برای آشنا شدن با ایالت‌های حساس، سری به این مطلب بزنید

 47. جوان سولی، خبرنگار بی بی سی در آمریکا می‌گوید میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان وارد بوستون شده و در هتل مستقر شده است

 48. براساس نظرسنجی هایی که پس از رای گیری در ایالت های ایندیانا و کنتاکی انجام شده، میت رامنی  11 رای کالج انتخاباتی ایالت ایندیانا را از آن خود کرده. وی 8 رای کالج انتخاباتی ایالت کنتاکی را نیز به دست آورده است.

 49. اگر چه مراکز رای‌گیری در ویرجینیا تعطیل شده‌اند اما گزارش‌ها از صف‌های طولانی در شمال این ایالت حکایت دارند. هر فردی که پیش از ساعت هفت بعد از ظهر به وقت محلی در صف بوده، حق رای دادن را دارد.

 50. مالیا و ساشا، دو دختر نوجوان باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا همراه با مادر بزرگ خود به شیکاگو پرواز کرده‌اند. آقای اوباما امیدوار است که نطق پیروزی خود را از این شهر بیان کند.

 51. باراک اوباما 3 رای کالج انتخاباتی ایالت ورمونت را از آن خود کرده است.

 52. خبر فوری

  یک برد دیگر برای رامنی. نتایج نظرسنجی‌های بعد از رای‌گیری حاکی از آن است که آقای رامنی در ایالت کارولینای جنوبی که در سال ۲۰۰۸ نیز به جمهوریخواهان رای داده بود، پیروز شده است

 53. خبر فوری

  میت رامنی در ایالت ویرجینای غربی که در سال ۲۰۰۸ نیز به جمهوریخواهان تعلق گرفت، برنده شده است

 54. طبق تازه‌ترین نتایج، آقای رامنی تا کنون 33 رای الکتورال کالج را به دست آورده و آقای اوباما 3 تا.

 55. به رای دهندگان در فلوریدا، جورجیا، میشیگان، تگزاس و چند ایالت دیگر هشدار داده شده که تصاویر گرفته شده از صندوق‌های رای را در سایت‌های اجتماعی منتشر نکنند.

 56. اعضای ستاد حزب جمهوریخواه در ایالت نوادا می گویند وضع آقای رامنی در این ایالت خوب نیست. رای گیری در نوادا هنوز پایان نیافته اما دو سوم مردم پیش از موعد رای داده بودند که این، امتیازی برای باراک اوباما است.

 57. خبر فوری

  بر اساس تعداد آرای شمرده شده، باراک اوباما در ایالت های مریلند، مین، دلاویر، ایلینوی، ماساچوست، رود آیلند، و واشنگتن دی‌سی برنده شده است. میت رامنی نیز آرای اوکلاهما را از آن خود کرده است.

 58. بر اساس تعداد آرای شمرده شده، تا کنون باراک اوباما با ۵۷ رای کالج انتخاباتی از میت رامنی پیش است. آقای رامنی ۴۰ رای کالج انتخاباتی را داراست. 

 59. بر اساس تعداد آرای شمرده شده تا کنون، میت رامنی آرای کالج انتخاباتی ایالت تنسی را از آن خود خواهد کرد و باراک اوباما در ایالت کانتیکت برنده خواهد بود.

 60. بر اساس تعداد آرای شمرده شده، میت رامنی کالج انتخاباتی ایالت های جورجیا و آلاباما را خواهد برد. اوباما نیز در ایالت نیوجرسی برنده خواهد بود.

 61. بازارهای بورس در آمریکا در روز انتخابات در حالی به کار خود پایان دادند که شاخص های آنها افزایش پیدا کرده بود.

 62. بر اساس تعداد آرای شمرده شده، باراک اوباما ۷۸ رای کالج انتخاباتی و میت رامنی۷۶ رای آن را از آن خود خواهد کرد. 

 63. صندوق های رای در مکان هایی مختلف از کازینوها گرفته تا مراکز خرید تعبیه شده است. یکی از مکان های غیر متعارف، یک مغازه فروش حیوانات در شیکاگو است. در یک اتفاق نادر نیز، زنی در زمانی که دچار درد زایمان بود، رای خود را به صندوق انداخت.

 64. بر اساس آرای شمرده شده، میت رامنی آرای کالج انتخاباتی ایالت می‌سی‌سی‌پی را از آن خود خواهد کرد.

 65. میت رامنی در ایالت آرکانزاس نیز برنده آرای کالج انتخاباتی خواهد بود.

 66. بر اساس تعداد آرای شمرده شده، رامنی در ایالت های کانزاس، تگزاس، لوئیزیانا، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی، وایوومینگ و نبراسکا برنده خواهد بود و آرای دو ایالت میشیگان و نیویورک از آن باراک اوباما خواهد شد.

 67. میت رامنی با ۱۵۳ رای کالج انتخاباتی در برابر ۱۲۳ رای از باراک اوباما پیشی گرفته است. 

 68. طبق آرای شمارش شده تا کنون در ایالت پنسیلوانیا، آقای اوباما ۲۰ رای کالج انتخاباتی این ایالت را خواهد برد

 69. طبق تازه‌ترین نتایج آرا، جمهوریخواهان همچنان مجلس نمایندگان را در کنترل خود نگه خواهند داشت. سنا در حال حاضر در اختیار دموکرات‌هاست اما هنوز وضعیت نهایی آن مشخص نیست

 70. میت رامنی با ۱۵۳ رای کالج انتخاباتی در برابر ۱۴۳ رای از باراک اوباما پیشی گرفته است.

 71. سناتور شرود براون از حزب دموکرات توانسته در این ایالت بر رقیب جمهوریخواه خود چیره شود و برای یک دوره دیگر در سنا فعالیت خواهد کرد

 72. پل آدامز، خبرنگار بی بی سی در شیکاگو می‌گوید ایالت‌هایی که میت رامنی برای پیروزی به رای کالج انتخاباتی آنها نیاز داشت، در اختیار باراک اوباما قرار گرفته‌اند. پل آدامز به دو ایالت پنسیلوانیا و ویسکانسین اشاره می کند.

 73. کتی کی، خبرنگار بی‌بی‌سی در واشنگتن می گوید طبق نتایج اولیه، زنان آمریکایی به شکلی گسترده از آقای اوباما حمایت کرده‌اند.

 74. طبق آرای شمارش شده تا کنون، بسیاری از رای دهندگان سفیدپوست از میت رامنی حمایت کرده اند. نظرسنجی رویترز/ایپسوس نشان می دهد اقلیت‌ها در آمریکا به شدت از آقای اوباما حمایت کرده اند

 75. ان‌بی‌سی نیوز بر اساس آرای شمارش شده از پیروزی الیزابت وارن، نامزد دموکرات‌ها در برابر سناتور جمهوریخواه ماساچوست خبر داده است.

 76. سپید و سیاه در فیس‌بوک نوبت شما نوشته است: امیدوارم هر کدام از این دو نامزد به عنوان ریاست جمهوری آمریکا انتخاب می‌شوند، برای بازداری جمهوری اسلامی ایران از دستیابی به بمب هسته ای، وارد جنگ با ایران نشوند.

 77. فاکس نیوز بر اساس آرای شمرده شده تا کنون، اعلام کرده که ریچارد مورداک، نامزد تی پارتی در برابر رقیب دموکرات خود برای کرسی سنای ایندیانا شکست خواهد کرد

 78. اگر میت رامنی بدون تصاحب آرای کالج انتخاباتی ماساچوست، انتخابات را برنده شود، اولین بار پس از سال ۱۹۱۶ خواهد بود که یک رییس جمهور بدون برنده شدن در زادگاهش، وارد کاخ سفید می شود. آخرین باری که چنین اتفاقی افتاد، وودرو ویلسون نتوانست در زادگاهش، نیوجرسی، برنده شود.

 79. الیزابت وارن، نامزد سنای آمریکا از ماساچوست از سوی حزب دموکرات، استاد لیبرال دانشگاه هاروارد است که در واشنگتن بیشتر به خاطر طراحی قانونی جدید برای حمایت از مصرف کنندگان و خشمی که در میان محافظه کاران بر‌می‌انگیزد، شناخته می‌شود. برخی شبکه‌های خبری آمریکا گفته اند که او در رقابت با سناتور اسکات براون جمهوریخواه پیروز شده است.

 80. طبق آرای شمارش شده تا کنون، اوباما در نیوهمپشایر با چهار رای کالج انتخاباتی و مینه سوتا با 10 رای برنده خواهد بود.

 81. رای گیری در چند ایالت دیگر از جمله آیووا، مونتانا، یوتا، نوادا و داکوتای شمالی به پایان رسیده است.

 82. طبق آرای شمارش شده تا کنون، میت رامنی در دو ایالت مونتانا و یوتا با ۹ رای کالج انتخاباتی پیروز خواهد بود.

 83. الیزابت وارن، نامزد سنای آمریکا از ماساچوست از سوی حزب دموکرات، به سنا راه پیدا کرده است.  

 84. آرش در توئیتر نوشته است: من ترجيح می‌دم رامنى پيروز ميدان باشه، چون به‌عنوان يک رئيس جمهور قدرت بيشترى نسبت به اوباما داره. در شرايط فعلى پيش‌بينى کار خيلى دشوارى است، ولى فکر مي‌کنم آقاى اوباما برنده باشن چون خيلى از هوادارانشون ميخوان فرصت دوباره بهش بدن.

 85. آنا فیفل، خبرنگار فاینانشال تایمز در توئیت خود می‌گوید حال و هوای ستاد انتخاباتی میت رامنی در بوستون نامساعد است و هیچکس لبخند بر لب ندارد.

 86. طبق آرای شمارش شده تا کنون، باراک اوباما ده رای کالج انتخاباتی ایالت ویسکانسین را از آن خود کرده است.

 87. علیرضا میم در فیس بوک نوبت شما نوشته است: با اینکه با سیاست‌ها و نگرش‌های مذهبی رامنی مخالفم، ولی امیدوارم به خاطر سیاست خارجه اش رامنی انتخاب بشه.

 88. در رقابت های ایالت میزوری که روز به روز بیشتر محافظه کار می شود، سناتور دموکرات، مک کسکیل، توانسته بر تاد آیکین، رقیب جمهوریخواه خود را که چندی پیش ادعا کرد زنان قربانی "تجاوز مشروع"دارای مکانیسم های بیولوژیکی برای پیشگیری از بارداری هستند، شکست خواهد داد.

 89. حسین در فیس بوک نوبت شما نوشته است: من متمایل به پیروزی اوباما هستم و از احتمال پیروزی جنگ طلبی مثل رامنی که از طرف دشمنان قسم خورده‌ی ایران مثل اعراب و اسرائیل حمایت می‌شود نگران هستم. باید اعتراف کنیم که فرصت مناسبی را برای تعامل با اوباما از دست دادیم. امیدوارم لازم نباشد با جمهوریخواهان در کاخ سفید رو به رو شویم.

 90. طبق آرای شمارش شده تا کنون، اوباما در ایالت نیومکزیکو برنده خواهد بود.

 91. باراک اوباما با ۱۷۲ رای کالج انتخاباتی در برابر ۱۶۳ رای از میت رامنی پیشی گرفته است.

 92. علیرضا در فیس‌بوک بی‌بی‌سی فارسی نوشته است: امیدواریم هر نتیجه‌ای که اتفاق می افته به نفع بشر و حقوق بشر باشه، امیدواریم دیگه جنگی اتفاق نیفته.

 93. رای‌گیری در تقریبا تمام ایالت های آمریکا پایان یافته است.

 94. خشایار جنیدی، خبرنگار بخش فارسی بی بی سی مستقر در اوهایو: چند نفر از زنانی که در کلیولند اوهایو به باراک اوباما رای داده اند،‌ به من گفتند که نگران سیاست‌های اجتماعی و خدمات درمانی آقای رامنی هستند. به گفته آنها، این سیاست ها ضد زن است.

 95. ۱۱ رای کالج انتخاباتی ایالت آریزونا نصیب میت رامنی شده است. 

 96. ال گور، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۰ که موفق به راهیابی به کاخ سفید نشد، در توییتر خود نوشته است که باراک اوباما در فلوریدا پیروز خواهد شد.

 97. آرای کالج انتخاباتی ایالت های کالیفرنیا، هاوایی و واشنگتن نصیب باراک اوباما خواهد شد و در ایالت آیداهو، میت رامنی برنده خواهد بود.

 98. باراک اوباما با ۲۴۴ رای کالج انتخاباتی در برابر ۱۸۸ رای از میت رامنی پیشی گرفته است.

 99. ۱۵رای کالج انتخاباتی ایالت کارولینای شمالی نصیب میت رامنی خواهد شد. 

   

 100. محمد در فیس بوک نوبت شما نوشته: جهان باید به سمت صلح و آرامش پیش برود و این محقق نمی‌شود به جز با انتخاب باراک اوباما. هر کس مایل به شروع جنگ جهانی سوم هست میت رامنی رو انتخاب می‌کنه.

 101. ۷رای کالج انتخاباتی اوریگن از آن باراک اوباما خواهد شد. 

 102. شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی باراک اوباما را برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرد

 103. باراک اوباما آرای کالج انتخاباتی ایالت اوهایو را از آن خود کرد. آقای اوباما در توییتر خود ضمن اعلام پیروزی از مردم آمریکا تشکر کرده است.

 104. باراک اوباما با ۲۷۵ رای کالج انتخاباتی در برابر ۲۰۳ رای از میت رامنی پیشی گرفت و برنده انتخابات ریاست جمهوری شد.