تعداد کشته شدگان توفان سندی به ۸۰ نفر رسيد

به روز شده:  23:10 گرينويچ - پنج شنبه 01 نوامبر 2012 - 11 آبان 1391

گارد ملی آمریکا تا کنون یک میلیون بسته غذا و بطری آب به مناطق آسیب دیده شهر نیویورک فرستاده است

در حالی که مقامهای مناطق آسیب دیده در توفان سندی سعی دارند زندگی عادی را به این مناطق باز گردانند، تعداد کشته شدگان توفان رو به افزایش است.

سه روز از این توفان می گذرد و تعداد کشته شدگان به بیش از ۸۰ نفر رسیده است. از این ۸۰ نفر تنها ۳۷ نفر در شهر نیویورک جان خود را از دست داده اند و عده ای هم مفقود الاثر هستند.

در میان مفقود الاثریها دو پسر بچه ۲ و ۴ ساله هستند که گفته می شود بر اثر فشار آب سیل از آغوش مادرشان رها شده بودند.

گزارشها حاکی از آن است که نزدیک به ۴ میلیون و پانصد هزار نفر در ۱۲ ایالت آمریکا برق ندارند و برخی نقاط با کمبود سوخت مواجه هستند.

گارد ملی آمریکا تا کنون یک میلیون بسته غذا و بطری آب به مناطق آسیب دیده شهر نیویورک فرستاده است.

بنا به گزارش موسسه هواشناسی اکتاک خسارت ناشی از این توفان ۵۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است که دو برابر مبلغی است که در آغاز تخمین زده شده بود.

چهار از هفت خط مترو در نیویورک هنوز قادر به کار نیستند اما برخی از قطارها و اتوبوسها به خیابانها باز گشته اند.

بسیاری از پمپ بنزینها در نیویورک و ایالت نیوجرسی هم هنوز تعطیل هستند.

اندرو کومو، فرماندار نیویورک روز پنج شنبه از گارد ملی خواست تا به یک میلیون شهروند آب و غذا برسانند. او همچنین از امدادگران خواست تا سالمندان و نیازمندان را در اولویت قرار دهند.

در همین حال مایکل بلومبرگ، شهردار شهر نیویورک از نامزدی باراک اوباما، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد و گفت که او در موضوعهای مربوط به تغییرات آب و هوایی که باعث توفان سندی شده، مدیریت قوی از خود نشان داده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.